27 Balas

Sy pregnant dh 3 kali,doc x pernah bg tau pn berat baby dlm perut😅😅😅..cuma pregnant yg ke3 ni sy gatal nk buat details scan kt swasta sbb nk tahu jantina baby..yg pertama n ke2 mmg x buat scan nk tahu jantina..doc kt swasta tu ckp baby kurang seminggu je dr kandungan yg sepatutnye..tp masih ok lg..

Ada jer dlm buku sis.. Hehe. Doc buat scan tu, dia ada tulis kat buku.. EFW tu estimate berat bayi.. Cer tgk buku² sblm ni.. Hehe. Saya tahu, tp tu la. Semua kandungan mmbsr seiring dgn minggu. Normal. Tp yg kali ni, bsr sikit plak. Xde pengalaman. Hehe. Takut plak semakin mmbsr dgn jayanya.

Sy scan masa 32w aritu , doc ckp 2.3kg.. Nnti 12/2 ni scan utk 36w pulak, .. tp sy x hrpkan sgt scan sbb bby pertama sy aritu doc scan ckp 3+kg tp keluar 2.6Kg.. Mse anak kedua scan 2+kg tp keluar 3.7Kg.. Hehe ni anak ke4 sy ni xthu laa nt ngam ke tidak dgn kg scan tu.

Bsr gak ye anak ke2 sis tu..

VIP Member

Sy pun gdm, hari tu scan d pakar, baby dlm 2.1kg 33w, doktor kata normal.. cuma dia srh kawal pengambilan gula, kalau x, kena serah diri awal utk induce.. tpi setakat ni, dia kata okay, kalau xda halangan,40w nnti blh la serah diri

Saya biasa 38w dh bersalin.. Ikut pengalaman anak² sblm ni. Hehe. Mmg x pernah lebih dr 38w.. Ok la tu klu normal. Mudahan dpt kontrol la ni. Hehe. Rasanya mmg dh kontrol tp tak tahu knp plak pndi bsr. 🤣

Sy pn GDM 33w skrg ni..bt scan kt KK smlm doc kt bby 2.5kg...tya dok normal ke berat bby dgn usia kandungan tu,dok kt ok je xde mslh pn...cuma jgnla naik mendadak terus ke 3.5kg-4+kg...tu dh bukan normal dh tu😂...

Saya doc yg kata ada bsr sikit. Hehe. Tkejut jgak. Anak sblm² ni tak pernah doc tegur bsr. Hehe.

Sy masa 29w scan baby 1.4kg.. Alhamdulillah, bersalin 36w 5d pd 19hb Jan bln lps, berat baby 2.59kg.. Ada GDM juga, baby x besar walaupn doktor mcm dk kata besar baby kalau berat naik mendadak..

Bersalin normal ke induce sis..

Memang kalau GDM bayi berkemungkinan besar sis. Sebab tu ler GDM mommy kene serah diri awal sebelom due. Semoga urusan sis dimudahkan Allah SWT. Aaamiinnn3.

Aamiiin. Tq sis..

saya sama dengan sis. doktor kk kata besar, bg surat refer hospital. doktor pakar o&g kata normal. kalau berat baby lari 3 4 minggu awal tu baru besar.

Doc kkia td ckp bsr sikit jer. Doc ni doc pakar jgak. Nasib la tak refer². Oh, klu lari byk bru tak normal la kan..

Sy 33weeks bari 1.8kg...doc ckp normal...tp akk ofos sy ckp kecik...sy pon mls nk pk sgt y penting dr cko baby ok so sy lega

*risiko ceaser saya maksudkan..

32 w... 1.9kg.. 36 w.. 2.6kg.. 37w.. 3kg..berat ok..minggu dpn kena induce...tknn drh tinggi msa pregnant.. 22/2

Saya 31 minggu 2.01kg..gdm on diet control..doctor kt kk Kate besar..tp sy bersalin awal 31 minggu 5 hari..

Klau sy plak sis..dh refer dgn pkar ONG tp lngsung xtw apa pnca.. Dorg angp kes sy kes anon(tdk d kthui) sbp kdua2 ank sy lhir prem 29&28weeks.. Dn kli ne mgndung ank ke3 tp alhamdulillah skg dh 33weeks.. Sy bsngka baik myb itu ujian allah bg tuk sy dn myb mcm tu cra utk sy tbus dosa yg lalu😔.. Dn kndungan kli ne sy sntiasa bdoa agar kndungan sy d lindungi dn lhir ckp bulan..

Soalan berkaitan

Soalan popular

Artikel Berkaitan