22 Balas

Sama mcm saya , masa tu anak bru 6 or 7 bulan then jatuh katil tinggi .. bunyi kepale dia jatuh buat saya tersedar then cari dia atas katil tkde .. terus tngok bawah dia dah jatuh tk tahu hati ni nak ckp mcm mne , terus menagis mintak maaf dekat mybaby sbb lalaii .. sbersalah dibuat nye , esok terus husb bukak katil tidur atas tilam je tknk bnde jadi lagi . Sbb dah fobiaa .. alhmdulillah nasib tkde pape , susu , mkn okeyy ..

anak ada simtpom apa2 x lepas jatuh ?

VIP Member

Sama mcm ank saya sis.. Dia jatuh katil,nangis kuat sangat tp nasib baik xda apa2..alhamdulillah baby ok... Tp kena ambil peka jika Lps baby jtuh katil, baby muntah2, xnk menyusu, meragam, lembik, lesu atau mcm xbermaya tu kena g hspital trus..

1st bb sy jatuh dari sofa sbb adk cuai mjaga,husband trus bawa p emergency kat hosp..mrk scan tgk klu ada pdrhn dan admit few hours utk pantau klu muntah atau tdk sdr diri,check apa yg patut.

tapi pegi spital anak 6 bulan. doktor takmo scan doktor kata tak elok utk baby. die suruh pantau je ade muntah2 ke lesu ke gitu

Terniang-niang tu sbb rse bslh dn ralat... Jdikn pngajaran tuk perhatikn bby tu lbh lg.... Tp kna tgok gk simtom² yg mcm kkwan kte bg tu... Tkot kot pape..bwk gi hptl trus

Assalamualaikum. Sis...anak sy baru jatuh katil. Nk tanya hr tu apa tindakan sis bila anak jatuh katil. Apa sis buat

VIP Member

Dia jatuh tu terus menangis atau tak? Sis monitor closely within 24 hours. Kalau ada sign macam muntah boleh terus ke hospital.

Jatuh terus nangis.. Kuat nangis nya.

Kalau demam, muntah, pengsan (even skjp) lps jatuh, ada pndarahan dr hidung/telinga/mulut, terus bwk pergi hospital.

Alhamdulillah, dari kejadian tu dia ok.. Tak muntah 2 dan aktif.. Ok InshaaAllah

Bby tdo skli ngn sis ke? Atau dye tdo ktil sndri. Mcm sy bby sy tdo skli ngn sy..cuma skrg x pkai ktil..tdo ats tilam jer..lps tu tpi2 tilam sy ltak bntal yg bsr2..klau dye jtuh pown ats bntal2 tu jer..skrg bby sy dh 8bln lbih..

Anak sis skrg cemane ye...ank saya baru jatuh sofa...nangis..tp da lme pjuk die okay n ketawa bile main..

saya rasa better pergi check, kalau ada bunyi tu maknanya kuat jatuhnya. Baby bru 5bulan risau juga

Soalan berkaitan

Soalan popular

Artikel Berkaitan