10 Balas

Alhamdulillah. Sama dengan saya sis. Tp saya 2nd baby. Inshaallah awal bulan depan baru nak g scan sbb dah ada pengalaman 1st baby excited sgt nak scan2 last2 tak nampak lagi 😆 jadinya nak kena tunggu 7 ke 8 weeks. Both family tak tau lagi. Saya nak tunggu scan dulu. Mana tau kot2 twin ka 😍

Sy pun baru 5 weeks. Minggu ke4 buat scan kat klinik, doc kata belum nampak. So next week baru doc suruh dtg lg. Sy 1st pregnancy, risau sgt. Umur pun dah lanjut, sbb kahwin lewat. Doakan sy dipermudahkan semuanya ya mommies. Semoga doa kalian berbalik kat semua jugak. Aamiin. 🥰

Sy belum share lg 🙂 sebb trauma kegguran tahun lepas ,, skrg sy dgn husb je tahu ..ni pun belum check klinik lg klau ikutkan dri tarikh period ,skrg dh 8minggu .. semoga kita sama2 dipermudahkn segala urusan dan diberikan kesihatan yang baik 🤲🏻🤲🏻

mcm saya alahan teruk, tak boleh nk bau apa, tu dh kantoi preggy. tak boleh nk simpan rahsia 🤣, mana yg tahu tu tahu la, mana yg tak tahu lg kita rahsiakan dlu. sy tggu sehingga buka buku pink dan baby dh masuk 2nd trimester bru mcm yaa saya pregnant 🥳

hi sis. kandungan kita sama usia. sy pun belom scan lagi tunggu hujung bulan ni. tapi family member semua dah tahu. cuma kalau sy mmg ad bleeding dari minggu kelima lg. dah pergi hospital n skrg tunggu appointment doktor pakar 5/3.

sehari je. tu pun keluar masa kencing. lps tu next day kluar koko2 mcm spotting. smpai skrg kadang kluar kadang tak. tp kalau awk dah makn ubat kuat rahim kira ok la inn syaa Allah baby selamat

Saya tahun lepas gugur masa 9w. Skrg Alhamdulillah pregnant lagi 1st trimester. Rasa trauma nk bgtau yg lain pasal gugur tahun lepas. Rasa nk jaga n sampai 3month baru nk bgtau 😢

Orang cakap kalau 1st trimester kandungan masih fragile lagi. Sama2 kita doa baby dalam kandungan kita membesar dengan baik dan sihat 🤲🏻aminn

Saya plan nk pegi scan 8 weeks nanti.. Masa tu in sha Allah dah nampak jantung baby😊.. Saya pun baru 6 weeks skrg.. Rasa lama sgt nk tnggu 8 weeks🤭

Sama la kita. 5weeks dah nampak perut buncit. Rasa lain mcm betul buncit nya. Sampai confuse baby bump ke lemak. 🤣🤣

Congratulations! 🌹First pregnancy saya, the moment UPT +ve terus bagitahu tahu both parents/in law. Hehe

Alhamdulillah happy for you too! Semoga semua nya selamat dan dipermudahkan untuk awak dan baby

Saya & husband share dengan family bila 4weeks. Seronok sebab dapat dos yang baik baik

maaf nk bertya..Sye tast minggu lepas tapi Line X terang..period dh lebih

Soalan berkaitan

Soalan popular

Artikel Berkaitan