Baby 35 hari

Baby sy hari ni 35 hari.. minum susu fm + susu ibu... normal ke baby x berak 1 hari ni?

96 Balas
Tulis jawapan

Normal.. Dont worry.. Ada baby berak xberak 2 hari. Urut tapak kaki n usap perut dan belakang. Pastikan dia kentut..

1y ago

sama n ank sy

xnormal. baby sy bf + fm sbab susu bdn xbnyk. baby berak sekurang2 2 kli sehari. kecuali... si baby lebih bnyk mnum susu ibu berbanding mnum susu formula

2y ago

Kena try byk susu fm.. smpi kita tgok dia normal rutin nya

normal puan . anak saya tak berak 7 hari bawak pegi hospital serdang die ckp "normal puan baby boleh 10 tak berak" doctor boleh gelak2 senyum dkt baby saya.mase tu pelik masih was2. tak puas hati saya terus ke klinik swasta doctor pun ckp bende yg sama .

bby sy hari ni 34hari..ari kdua ari ni berak skli je ptng..3ari xberak kemarin berak ptng n mlm..sbb bby ssu bf n ssu fm ..bb tu risau sgt ank berak 3 ariπŸ˜…..bby sulung kita dh jdi xigt trus..dlu pernah jga ank sdra jdi xigt dh craΒ² nk bg berak ..

normal sis, sis cuma kena makesure anak sis kentut dan bahagian perut dia lembut bila ditekan.. info ni saya tnya dkt nurse.. bila anak makin membesar so akan ada perubahan sikit demi sedikit... yg penting sis kena alert dengan baby...

Beby sye hri ni 32 hri kerap kentut kembung perut sye selalu buat senaman buang angin tuu beby suau campur bf dgn fm normal ke ade cre tak nk elak beby kembung perut sian die asyik meneran merah muke nyer beby sye lebih ke susu badan kdg2 je bgi fm

1y ago

sma la sis..aq pn heran.. xkn bf x ok plk.. asl mnyusu dgr perut dy bunyi2..

sama saya pun ank berak kkdg 2 - 5 hari sampai sya pergi klinik sbb anak berak keras .. dan bulat terus saya tukar susu dia atas nasihat Dr. sbb baby saya baru 26 hari umur nya masa sembelit heri tu.. hari ni Alhamdulillah dh genap sebulan..

Post reply image
2y ago

awk tukar susu fm apa ya?

Bby sya hri ni 27 hri tpi kerap kembung perut, muka dan bdnnya timbul kudis merah serta demam pns. Mnybbkn tdr bby sya trgnggu dan asyik mregam shja. Ada cra ka nak atasi ksmua mslh itu ?

2y ago

klau susu fm kena tukar susu yg lain..klau full bf mybe ada benda sis mkn yg dia tak sesuai..kena hati2 mkn ..

Bby sya pernh mcam ni Bgi susu campur, sehari tak berak, risau sngat, tpi perut Di lembut tak keras, kentut pun kuat, so tak brapa risau lh, sbb ada terbaca kt Google itu normal, yng penting perut bby tak keras, and tak kentut..

sy baby 49hari,samalah 4ari xda berak, alhamdulillah td subuh ada berak.. pastikan warna najis baby kuning n teksturnya x keras...ok jk tu

2y ago

kalau 4 hari tak berak still normal yea? bby sy susu fm 2 hari tak berak.