cukur

Baby nak masuk 50hari. Tp tk cukur cukur lagi. Atok adik takut, ayah takut, ibu lg la takut nak oi. Ingat harini nk cukur jgk! Ibu ibu semua cukur tk rambut baby? Selalu umur anak berapa hari/bulan dh cukur?

cukur
69 Balas
Tulis jawapan
VIP Member

Mula dulu saya tak cukur konon sayang rambut anak, but masa nak masuk 2 bulan saya dah bawa pergi kelas di surau semula. Ustaz mengajar tegur dia cakap rambut baby baru lahir kena cukur sebab dari dalam rahim punya rambut keluar dengan darah & lain2. Saya pon cukur Alhamdulilah dengar kata ingatkan selama ni dok bersih kepala baby dah cukup bersih. Bila cukur nampak segala yang terselindung dapat bersihkan. Apa Allah suruh ni ada sebabnya. Saya cukur rambut anak kat barber sebab kitorg laki bini takut πŸ˜†

Baca lagi

Selepas 40 hari wajib kita cukur rambut baby sebab rambut dalam perut ni kata orang tua-tua dulu tidak elok sebab rambut itu yang kotor dan tidak baik untuk kesihatan baby bila dia Nanti dah besar banyak juga petua-petua daripada orang-orang dulu-dulu Alhamdulillah dua-dua anak saya ikut adat masing-masing sekarang rambut mereka sihat walafiat lebat tidak pernah sakit sakit bijak dan pandai Alhamdulillah! πŸ˜ŠπŸ™πŸ»

Baca lagi
VIP Member

Anak sy dah 3x cukur πŸ˜… first time 7hari, ayah dia cukurkan tapi xcantik bertompok2, pastu hari ke 14 panggil barber dtg rumah cukurkan, pastu cukup umur 2bulan daki2 kotor smua bru kluar, cukur lagi skali πŸ˜‚πŸ˜‚πŸ˜‚ alhamdulillah dh bersih dah kepala dia, skrg dh panjang dah rambut sbb time lahir rambut mmg lebat sangat pastu hitam

Baca lagi
VIP Member

Kalau ikut sunnah lepas 7 hri... mcm Anak sy lepas buat tahnik ms umo 3bln dgn mufti wilayah ritu kata kena ckur rmbut bby lepas tu timbang kmdian tgk nilai rmbut hsil timbangan tu dgn hrga emas semasa berapa..kmdian duit tu di guna tuk sedekah mkn pd fakir miskin..

4y ago

Nak tahnik dgn mufti wilayah kena booking kat mane ye sis?

dah boleh cukur dah tu sis 😊..baby sya 7 bln bru cukur πŸ˜… alhamdulillah kulit kepala baby sehat bersih dan rambut tumbuh bru cntik tp lambat sikit panjang πŸ˜‚ xsbar nak ikat2 rmbut baby bila da panjang nt 😍

Sy ari ke 14 cukur.. rmbut ank lebat msa lahir, jdi syg nk cukur mula tu.. tpi mngenangkan itu rmbut masa dlm perut, xelok.. sy panggil ustaz tlg cukurkan.. alhamdulilah skrg dh pnjang dh rmbut ank.. bru 29hari..

Selaluye Hari k7 dah cukur .. saya buat sendiri sbb saya ,mmg tukang gunting so tx Ada rasa takut.. semua ank2 saya mau pun ank sanak saudara ..saya yg cukurkan malah ketip kuku pun diorg Cari saya

VIP Member

Hari ke7 sy dh cukur.. make sure mesin full charged.. ank sy yg sulung tu rambutnye tsekat kt mesin..habis batery..hmm sudahnye potong guna gunting pstu baru ckur.. menangis2 la budak tu..sian dia

Bole cari mesin pencukur bayi d shopee. . Hritu tgk d fb,anggaran arga dlm 45,d shopee sy tgk rm25. .sy bru nk beli,persediaan tuk bai,nt dlm2 3 hingga 7 hari ble lah cukur rmbut bayi. .

VIP Member

Anak saya 60 hari baru ayahnya berani cukur. Tengkorak dah keras sikit. Beria beli pencukur rambut baby terpengaruh punya pasal, sudahnya pakai shaver 2 ringgit tu jugak yang jalan.