7 Balas

VIP Member

.saya masa 32 minggu ada turun darah sikit, doktor detect pp type 3..terus kena cucuk dexa 2x, sakitnya Allah je yang tahu..duduk wad 5 hari, sepatutnya kena sampai 36 minggu..dalam masa 5 hari tu, xde keluar darah, doktor pakar suruh balik..dah balik rumah, saya urut postnatal, banyak2 bed rest..positif selalu ye..doa hari2, pujuk baby pusing2 tu bawalah uri naik atas, kesian ibu ☺️..sekarang dah 36 minggu, alhamdulillah uri dah naik atas..insyaAllah boleh bersalin normal..tapi saya x kisah pun normal/czer..sebab dah 8 tahun tunggu, fikir baby keluar sihat je ❤️..

Urut postnatal tu mcm mne ya

Sy baru ni scan di 2 hospital. Hospital kerajaan detect pp type 2 dan perut baby kecil. Sy x kisah kalau cser yg sy kisah perut ank kecik. Jadi, sy buat keputusan pergi ke hospital swasta utk scan baby growth. Alhamdulillah Dr ckp baby okay.. Dr ckp 50-50 utk bersalin normal. 6/3 ni appointment dgn pakar O&G gov. Standby siap2 brg2 baby dlm kereta sbb mungkin bersalin awal. Skrg sy 34w. Bersalin cser ke normal ke xpe.. Jgn stress.. Yg penting ank dgn kita sihat, selamat.

Bleeding xde.. Jgn buat kerja berat2, excercise pun x pyh buat lah. Bahaya sbb boleh bleeding nanti kene bersalin awal lg kesian kt baby. Org kata boleh urut tp sy tanya bidan, bidan ckp susah dah nk urut sbb baby dah besar.

sy pun pp type 2 masa scan 26w sehingga 33w. sy rest je kat rumah dan tak buat kerja2 berat. hari itu 35w scan..skrg uri dah naik sikit..kira pp type 1. doc ckp still boleh bersalin normal tapi kita kena repeat scan pada 37w lagi.

maaf.. saya nak tnya.. sy pn Dr bgtau pp type 2 waktu 26w. repeat scan 29w nt. sepanjang waktu sis nk smpai 33w tu, masih ad bleeding atau brownish spotting x? sy skrang 27w.. tiada bleeding but just light brownish spotting masih ad keluar sikit2.. based on pengalaman sis sma x mcm sy? atau sis dh xada ap2 yg keluar dah sepanjang tempoh tunggu uri naik semula..

Sy pp type 1 sis sebelum ni type 2. Nt weeks 34 doc pakar nk monitor lg kalau perlu sy kena msk ward dh weeks 34 nt.. 😢😢 doc ckp still blh beranak normal tp tu la sy takut nk kena msk ward awal

Alhamdulillah dah naik sikit tu.. xpe.. insyaallah semua ok.. doa banyak2 ok.. 😘

VIP Member

Sy detect pp type 1 28w.. 29w bleeding, warded 17 hari.. Jadi pp type 2. Kena masuk wad balik 36w. Elektif caesar sepatutnya lagi 2 minggu. Tapi sbb ada contraction bersalin 36w 5d emergency caesar ..

Boleh pulak dia jadi Makin rendah ye sis.. takotnya... 😥

Sya dia tulis jk low lying placenta tp xbgtau pulk type brp😩

Sya dia tulis mcm tu dr 24w msa 28w pun sama skrg sya da 30w

Placenta previa tu apa ya... Bolh sya tahu...

Uri rendah sis.. Uri terlalu dekat dgn pintu baby nk keluar. Patut bila ikut by weeks baby akan besar dan uri tu akan naik keatas lg. Bahaya jgk tu kalau uri dekat bawah sebab kalau stage lg teruk mngkn kena operation. Tu ringkasan dia la

Soalan berkaitan

Soalan popular

Artikel Berkaitan