7 Balas

untuk fm saya tak pasti sbb saya bf. cuma nak cakap psl kenaikan berat baby tu. baby saya dulu lahir 2.4kg je. kenaikan berat setiap bulan dlm 600-800 setiap bulan. nurse tempat saya kata normal. asalkan berat dan tinggi naik. cuma kena pantau jangan sampai graf line kuning. anak saya 5 bulan baru ada bmi yg normal. so based on apa awak cakap, kenaikan berat anak tu dah ok dah. saya dulu pun susukan baby selang 2 jam. kalau nak kerapkan lagi ikut awak la kot

tme kaseh respon...itu la...nurse ckp,ats line kuning...tu dia ckp td,klo bleh checkup 2 bulan trget kne dpt brt bby dlm 4 - 5kg 😅

For me, kuantiti susu lagi penting dari kekerapan. Kalau anak dah minum banyak, buat apa kita nak paksa dia minum every hour kan. Anak i minum 3oz setiap 2 jam. So kalau nak susukan dia setiap jam memang dia tak lalu sebab dah kenyang. Tapi untuk baby yang jenis minum susu sikit2, okay la kut kalau nak ikut tips nurse tu. Tapi anak puan minum 2oz setiap 2 jam kan. Rasanya dah okay dah tu.

kan...mcm kite org dewasa,da kenyang x kn ny nk mkn lg,cm tu la baby...😅

saya waktu anak lahir berat 2.67kg 5/11 checkup sebulan 3.6kg. haritu dia kena kuning so memang terpaksa kejut dia sejam sekali bagi susu sebab nurse suruh.

awak kena pastikan dia dapat susu yang akhir (hindmilk) kalau df . foremilk susu awal. hindmilk susu yang banyak khasiat. so kalau 10-15 minit pertama dia sedut selalu foremilk.

sama lah sis saya bersalin 4.11, berat babgi 3.01kg, lepas bersalin turun 2.7kg, lepas sebulan 3.77kg, nurse pun kata tak cukup dia nak 1kg haih risau kita

klo susu da bg tp brt ank x naek,ap je cre yg bleh kte buat 😅,klo dipkse bg susu,muntah2,sian baby nnt....

anak saya harini genap sebulan, masa lahir berat 2.5kg lahir 37minggu, selepas sebulan berat dah 4kg. baby saya minum susu setiap 2jam 4oz/120ml.

tq respon 🤗

boleh ke susukan setiap jam? bkn newborn Ada sukatan ke,? ank sy pun berat 3.4kg je. Doktor suruh bg 3oz setiap 3 jam sbb graf x cantik.

untuk susu formula lambat hadam. 3 jam baru hadam. kalau susu ibu cepat hadam so baby akan kerap menyusu tiap jam kalau siang

Anak sy lahir 2.48 kg, sbulan naik 3.69kg sis. Kene tgk amount susu awk bagi, sama ada pam atau naikkan kkerapan

Soalan berkaitan

Soalan popular

Artikel Berkaitan