22 Balas

Lebih baik sis prg jumpa doktor...mmg sstgh org kuar darah tapi tak menganggu pkembangan baby, tapi lain org lain punca nya.mcm kes Saya masa 28week Hari tu Ada keluar sporting (pendarahan ringan) disebabkan risau sy tpksa pi emergency...24jam warded.Nasib baik cuma servik eotropion( keradangan dkt servik disebabkan hormon&servik&vagina kering) Dan doktor Ada juga bagitau pendarahan pada servik&vagina boleh jadi juga dkt org yg ada masalah keputihan.Tapi slps scan apa semua ...nasib baik Tak Ada apa2.Kadang pendarahan boleh juga disebabkan kedudukaan uri dkt bawah...jadi lebih baik kalau Kita pi hospital check.

Tu lah..mula risau, tapi syukur lps check semua doktor kata keradangan pada servik, Tak perlu risau sbb Tak melibatkan uri& placenta.Saya cuma sekali tu je masuk ward sbb nk Check kena juga masuk ward 24jam.Saya pun risau slagi Tak tahu punca, kalau Ada pendarahan lbh baik pi check dkt hospital sbb lain org lain punca nya.

Better g hospital, sy dr 28wk smp la 32wk dah ni...on off bleeding, n arini pn still warded...dh 3x warded bln ni...alhamdulillah placenta ,baby sume ok...cuma ada kes keradangan sket kt pangkal rahim n ada infection keputihan sket yg menyebabkan bleeding...

Pastu die ad bg ubt apa apa tak? Ke admt wad

sis ade brsama dgn suami x sblum 2..sy mcm ni jgk slpas brsma ngn suami.. tp lps bsuh dh xde dh... g klnik doc ckp xde pape.. better pg klinik maternity nt die cek gna muncung itik utk lbh details..

VIP Member

Kne pergi hospital sis , saya haritu pun 25w keluar darah macam ni cepat2 pergi hospital sbb kita x tahu kan baby dkt alhamdulillah.. tpi alhamdulillah haritu Sya x ada pape baby sihat

kalau darah macam ni walaupun dah stop g ja check... nak makesure cervix apa takdak bukaan ka apa... selalunya takda masalah serius tapi better g check...

VIP Member

Sya haritu pun masa 25w kelaur darah macam ni.. tpi alhamdulillah x ada pape Kene terus pergi hospital dan tunjuk skli gambar ni nnty doktor akan check

doc selalu nasihat kan sy. even darah keluar sebesar syiling 50 sen pun terus refer hospital. kita bawa dua nyawa. anything can happen

Better g hsptl. Bw sample drh tu. Kain itulah. Utk rujukan doc. Kt xtau samada ada infection vagina ke plasenta previa ke infection sexual dll.

Biasa doc/nurse kat k.k cakap..ada darah sikit je pun mesti pergi hosp.. Sebab kita tak tahu apa yang jadi.. Better terus check

Wslm sy pon bru kena.... P cek dktor kt bby smua k cm jgn stres2 n jgn brjln sgt n lg 1 bt msa ni jgn brsama dg suami

Soalan berkaitan

Soalan popular

Artikel Berkaitan