Nt scan baby

Assalamualaikum semua...saya pregnent 11 minggu...saya nak bertanya pada ibuยฒ semua perlu atau tidak untuk kita buat NT scan? Just saya nak bertanya sbb tak tahu.. ๐Ÿ˜ #firstbaby

17 Balas
Tulis jawapan
VIP Member

sy tak buat NT scan maybe waktu tu: 1. sy krg pendedahan pasal NT scan 2. xada bajet extra 3. rasa cukup je info dengan checkup & scan doktor di kkia. but detail scan yg untuk 18 minggu ke atas tu both anak sy buat. sbb yg ni mmg doktor kkia waktu anak sulung lagi dia sarankan. kkia xprovide detail scan & gender scan dia kate. so, kita pon follow je. time detail scan siap dapat surat refer doktor lagi sbb sonographer kate mcm ada something wrong. dia xsure apa. ulang alik la kiteorg followup checkup dgn hkl time tu. alhamdulillah time lahir ok je anak sulung. pape pon terpulang dekat sis. nak buat ok je tak ada masalah pon sis. lagi bagus buat klo ada bajet extra. bila sis cakap pasal NT scan ni baru terfikir apa beza NT scan & detail scan. ingat2 lupa. hehe so, same2 la kita tambah ilmu/refresh. ๐Ÿ‘‡ https://youtu.be/Uwu9wZNVSGI https://www.google.com/amp/s/my.theasianparent.com/detail-scan/amp

Baca lagi

Hi sis! First of all, boleh ja buat NT scan sis. Obj: to measure the fluid behind babyโ€™s neck. Usually mommies buat utk ruled out apa2 abnormalities dekat baby. Nak kata perlu atau tidak, terpulang ja sis. Hehe nak buat bonus, xbuat pun xpa actually. Saya ada buat detail scan. Masa ni doctor dekat KK yg kata boleh ja buat detail scan tp buat dekat luar sbb dekat KK xda. Lepas buat detail scan tu, bawa result tu jumpa dr dekat KK. Dr siap letak the report dekat buku pink tu lagi. Bagi saya, terpulang kpd individu kalau nak buat. Saya buat sbb nak keep track perkembangan baby & sbb excited. Tp apa pun, terpulang mommy ya. Yg pntg jgn stress2, jaga pemakanan dan jgn buat kerja berat ya mommy๐Ÿ˜˜

Baca lagi

Saya ada buat survey jugak. Dr ada ckp NT scan ni untuk check chromosome dn beberapa penyakit down syndrome sahaja, tapi boleh jadi tak tepat berbanding dgn NICC test. Lebih banyak penyakit Down syndrome yg dia boleh detect termasuk jantina bayi. Melalui ambil darah sahaja. Tetapi test ni agak mahal. Saya membuat keputusan untuk tidak buat test ini disebabkan sy bukan golongan yg berisiko untuk pnyakit Down syndrome dan saya tidak mampu mengawal emosi sekiranya mndpt pengkhabaran yg sedih. Maka sy meneruskan pregnancy saya dgn bercadang untuk melakukan detail scan kemudian. Semgoa kandungan kita dpt membesar dgn sihat dn sempurna

Baca lagi

sy ank ke4 bru knal detail scan.saje la buat tp xde ape sgt pon.1 jam kt bed sakit pggang2,myesal pon ade๐Ÿ˜….sbb sblum buat tu ade tnye nurse kk perlu ke detail scan.nurse ckp biasenye org yg berisiko je yg buat detail scan.yg bby sblum ni bmslah ke camtu la.klo ibu2 yg ank 1st mgkin xcited kn nk buat detail scan.tp kesannya klau ade pape yg x menyenangkn rase cam akn mggaggu emosi ibu preg je kn.buat stress jgk detail scan ni.lg la trkesan pd bby nnti kn.tp xtau la bg ibu2 camana.so,pkir la sndri yg mne tbaik.

Baca lagi

saya buat utk dapatkan peace of mind. sebab kalau nak tunggu buat detailed scan mcm lambat sgt. susah hati dok pikir baby ok ke tak. ramai org tak buat and inshaallah ok. but terpulang kepada individu. kalau berkemampuan, saya suggest buat nt scan dulu, then dah 20+ weeks mcm tu buat detailed scan. at least kita prepare fizikal dan mental kalau baby x ok.

Baca lagi

sy first mom. Dan awal pregnancy dlu, sy mmg buat NT scan ni. NT scan ni untuk check ketebalan cecair belakang leher baby. kalau kurang dari 2mm, normal. NT scan ni untuk check genetic yang tak normal, macam down syndrome. at least kalau buat dah tenang lepastu. huhu... NT scan ni pilihan. nak buat boleh, x buat pun takpe.

Baca lagi

sy buat sebab nak taw kondisi baby. at least boleh get ready mental and physical dpd duk tertanyaยฒ sbb ibuยฒ nh kan asyikยฒ fikir, asyikยฒ risau. tapi terpulang la masingยฒ tapi detail scan nanti wajib la sbb kalau dekat KK x detail pn setakat scan biasa

TapFluencer

tu semua optional (pilihan). tp kalau ada duit lebih, ok je nak buat. mcm sy haritu, sy buat risau risiko baby ada down syndrome sbb sy dah 30+ baru pregnant. bila scan & sonografer ckp semua ok, baru legaโ˜บ๏ธ

NT scan x perlu pun...tp kalau nk buat better tunggu 16-20 weeks terus UTK buat details scan utk check keseluruhan kondisi baby..details scan boleh detect keadaan baby if ada yg abnormal..

hai mommy , itu semua terpulang dekat mommy . macam saya tak buat NT scan . Tp saya buat details scan . Sekali sahaja dah cukup . Selebihnya di kk .