8 Balas

sye pun sakit lme ,, minggu ke4 bru luka sembuh .. hospital xbg ubat kuning dan diaorg dh pesan jgn pakai , tpi lps 2 week sye guna juga ubt kuning dr hospitl lain .. sye sembelit juga smpai bengka sikit kat tempat jahit .. jadi tips sye , mkn ubat pelembut najis (novolac) pd masa sama makn jugak buah yg lembut mcm buah naga (sgt mmbntu) , keep minum air lebih 1liter sehari , awak boleh google cara duduk (kepitkn punggung), keringkn luka bg btul2 kering after buang air , hari2 keep bsuh luka dgn air suam + garam (sehari sekali) , mkn vit c / buah oren tiap hri .. lpstu awk bnykkn baring , jgn krp duduk sgt .. semoga awak cpt sembuh ya

and bila guna ubat kuning tu , kalau rasa pedih lagi pada luka its means luka awak masih blum sembuh lgi .. akn ada waktu awak rasa luka tu mcm kering dan terik sgt ,, lbih kurang seminggu mcmtu and lepastu akn hilang sakit sembuh sepenuhnya .. if awk tak thn sakit ,, mkn je ubat tahan sakit ..

Its ok awak sebab sy pun nak dekat sebulan ke sebulan lebih baru luka ok. Hosp sy takde bagi ubat kuning pun n sy pun takde sapu apa2 ubat cuma sy akan pastikan bahagian miss v tu kering setiap kali lepas shishi or poo2. Lap pakai tisu dapur yang serap minyak tu tapi just dab2 je. Lepastu sy ada bilas dengan air rebusan daun sireh sebab takut nak bilas demgan air garam. Risau pedih 😅 N now ok dah luka sy. Mintak husb tengokkan jugak luka awak tu. Either benang dah tercabut or belum. N kalau sembelit, beli ubat makan kat farmasi. So far sy makan ubat tu ok. Membantu sangat.

actually ni posting saya 2 bulan yg lalu...tak tau kenapa tiba2 naik balik😅😅.. alhamdulillah luka saya pun dah sembuh siap bersilat lagi jaga anak😂😂.. cuma part nk membuang air besar tuu masih trauma dan sakit..trima kasih untuk nasihat dan cadangan sis..boleh saya cari ubat kat farmasi untuk sembelit nnti🤗🤗

Hi sis. Sy cerita pengalaman anak first ya. Kena gunting and jahit. Dr tak bagi apa2 ubat kering luka ke apa. So su rendam dlm air garam je letak dlm air suam. Lepastu stay hydrated, and makan buah sunkist or anything yang high in vitC. Habis mandi or buang air pastikan lap kasi kering. Tak sampai 2 weeks dh kering. Goodluck sis

kalau mandi kan kita pakai air suam tu ka , cuci kan pakai air tu lepastu rajin tukar pad n kalau dh tukar or lepas mandi berak ke , pasti kerin ye. saya tak pakai apa apa ubat sbb mmg tiada ubat diberi.. kalau nk cepat lagi pakak sirih ni petua biras saya.. dia pakai sirih utk cepat baik

jngan banyak bergerak and rendam dengan air suam w garam, kalau sembelit makan ubat yang elak sembelit punya lepastu banyak makan buah oren . air mineral pun banyak kene minum makesure lepas membuang kering kan luka tu

saya tak sapu ubat kuning hospital bagi . saya beli ubat kuning dekat farmasi , dalam mase 2minggu saya daa boleh duduk bersila , masak , kemas rumah . awak beli losyen kuning cap kaki tiga .

dah 3 minggu tu yg tak baik2 lagi luka..sakit pun saya tahan jaa..

sllu rendam dlm air garam & mkn mknn berkhasiat. Selain tu boleh minum air gamat atau pati haruan. Paling penting, ubat kena mkn & sllu bersihkan tmpt jahit. Keringkn & ltak ubat sapu

saya kluar hospital takdak dapat apa2 ubat sapu pun🥲

sis cuba letak minyak herbanika nona roguy botol hijau kt ats pad..titik2..in shaa Allah luka cepat kering & benang cepat luruh..sya bt mcm ni & duduk pon selesa..

Soalan berkaitan

Soalan popular

Artikel Berkaitan