14 Balas

kalau ikut zincofer tu dh kuat sgt.. boleh skip acid folic dulu rasenye.. sy xkuat ngan zincofer tu.. xpenah2 sy alahan.. mkn ubat tu jadi alahan.. misi suh mkn sbb hb 11..sempat mkn 6 biji je.. tu pun selang seli dgn obimin.. tp xmmpu.. sy bgtau misi.. misi suh stop sbb hb naik semula.. jadi skrg xmkn dh.. just amalkan kurma.. bayam.. kerang.. sayur2 hijau gitu.. susu mamadil..

Saya pun kene makan zincofer tapi nurse pesan selepas makan malam selang 2jam baru makan zincofer. Folic acid makan waktu pagi. Since dh masuk trimester 2, saya ada tanya perlu lg ke acid folic sebab saya ada lagi sepapan, nurse cakap habiskan dan tak perlu sambung dh.

Awal2 dulu nurse suruh habiskan acid folic dulu then sambung zincofer, masuk 2nd trimester mkn zincofer je sbb dlm zincofer pun ada acid folic dah.

VIP Member

seingat sy zincofer mmg dh termasuk folic acid. sebijik tu dh ckup, tk perlu makan folic acid dh. just makan sayur2 berkhasiat je.

zincofer saja dh ckup sis..sy spnjng hamil tahun lps,memg mkn zincofer je,tkda amik acid folic lg.

klau ikutkan kata misi,tk perlu dh sis..zincofer pun semua dh ad dlm tu. sbb dia vitamin jgk..viatamin tambah darah.

dalam zincofer tu pun memang ada folic acid dah. dr suruh tambah lagi folic acid lain ke camne ye?

eh nurse takda cakap pulak dalam zincofer tu ada acid folic😭 hmm macam mana ya

Makan zincofer pun dh cukup sis , better ambil malam masa nak tidur inshallah hb maintain

VIP Member

Zincofer tu dah ada folic acid dah sis . Baca kat belakang ubat tu 5mg tak silap

lebih baik makan zincofer je sebb dia dh termasuk sekali mcm 3 in 1 gituw hehe

Nurse KK bagitau Zincofer sahaja dah cukup. Dalam zincofer, ada folic acid.

tapi nurse saya takda pulak cakap suruh stop acid folic😭

Soalan berkaitan

Soalan popular

Artikel Berkaitan