11 Balas

selagi anak tu belom cukup umur mmg JKM akan pantau segala activity anak tu … lagi 1 awak kata kelalaian Anak ni atas siapa? Awak atau kakak? Boleh je bawak Anak awak pergi mna2 Tapi inform la dlu kakak tu … kalau awak x inform … kakak buat report awak yg kena walaupun awak mak bdk tu yeelah sbb awak dh serah bby tu dekat kakak …..

penyerahan hitam putih macam mana tu sis?

baru2 ni saya ada jumpa lawyer civil. saya x pasti kalau surat sumpah anak angkat tu memerlukan persetujuan awak sbg bio mom. sefaham saya apa2 dokumen yang kita sain secara paksa boleh dibatalkan dokumen tu, tapi kena naik court & supporting document awak kena strong.

Sye rse lg snang mcm nie.. 1 rumah.. awak pun x tputus hubungn dgn anak awak.. cuma dr soalan awak tu, sye nak tnye, hubungan awak n kakak ok ke? sbb sye rse xde isu klu awak nk bwk anak peg mne2 pun.. mest korg slalu update each other kn..

saya ada plan nak bawak anak saya tinggal tempat lain. sebab tu saya nak hak penjagaan sepenuhnya pada saya

Walaupun tinggal satu rumah dan kakak kandung sebagai ibu angkat anak tetap jkm akan sentiasa pantau. Kalau awak 18 tahun ke atas, lebih baik awk jaga sendiri tapi perlu isi borang kat jkm. Ada proses dia.

Selepas ni apa2 pasal anak, sis berhak buat keputusan sbb sis ibu kandung. Tapi keputusan yg baik utk anak. Pendapat keluarga boleh je tanya, tapi apa2 keputusan akhir sis yg tetapkan. Hug dari jauh 🥰

hehe comey, kalau awak report kakak buat apa2 kat anak then jkm blh amek tindakan la. nk bawa mana2 pun if kakak izin takde masalah la mcm jgk bwk anak jiran gi mana2, boleh je kalau mak pak dia bagi

kalau melibatkan jkm kemungkinan ya lagi2 bab kelalaian sebab dah terang2 anak awak dh diambil sebagai anak angkat , apa2 akan dipantau oleh jkm , kalau nak lagi pasti call je jkm tanya

if u dgn kakak takde masalah should be ok je cuma jkm memang akan pantau.. but itu takde masalah pun selagi anak awak ok dan takde kes penderaan fizikal..

jkm pantai mengejut.. kena standby setiap masa mungkin sebulan sekali ke 2 bulan sekali. mereka akan terjah je tak bagitau pun

Kwn sy bersalin ank luar nikah xde pula kne angkat sumpah bagai n ank dia pn xde jkm pantau pape..ke awk bwh umur?

bawa umur je perlu ada JKM pantau tpi dah 24 ke atas tak perlu pun..anak tu tetap hak sis...

VIP Member

mg smuanya baik2 shj dan dpmudahkan segalanya Allahuma aamiin

dalam sijil lahir anak nama sis ke sebagai ibu?

kakak saya ada adpot anak adik ipar lps adik ipar meninggal dunia secara official upah peguam..sebab family sebelah suaminya tak mau jaga anak2 tu..sis jgn risau tak semudah itu siapa2 even famliy pun tak blh ambik anak sis tu.. hanya ibu yang berhak atas anak... insyallah semoga dipermudahkan segala urusan sis amin

Soalan berkaitan

Soalan popular

Artikel Berkaitan