6 Balas

Saya keluar jugak tapi mcm gambar first ni dah 4 hari.. Mmg doktor pesan nak tengok okay ke tak kena repeat scan if takde masalah dah bole nmpk baby.. If sama je after 2 minggu kena cuci rahim.. For now mmg saya banyak baring sbb kalau jalan keluar ketul ketul

Patutnya dlm 7minggu tp nmpk kantung je taknmpk yg lain

Waalaikumsalam. Nampak kantung tu normal. Usia 5 minggu belum jadi janin baru embryo dan besar biji bijan je. Buat masa ni, awak pantau sahaja dulu. Kalau makin teruk pergi klinik semula. Banyakkan rehat. Jangan buat kerja rumah.

awak kurang kan bejalan, Klau bole jangan buat apa² kerja bedrest je dlu, saya dulu miscarriage dapat tanda² mcm tu.

VIP Member

xyah buat kerja berat, baring je sebaiknya. I pernah keguguran, antara tanda Tu memang bleeding je. Dr suruh bedrest.

Wslm..sy pun ade spotting jugak hari2..ble jmpe doktor, doktor scan n bg ubat kuat rahim..jgn buat kje berat dlu ya..

Haritu dah pegi scan, Alhamdulillah dr kata kantung okay, janin pun dah nmpk, repear scan lg next week. Cuma dr suruh bedrest, rahim sensitif, tak boleh penat sangat

Sy bleeding mcm awak kuar darah tpi tk bnyak darah je kuar bukan ketul pergi scN nmpak kantung sb sy baru 6 minggu

Darah fresh mcam darah period tu ke sis,

Soalan berkaitan

Soalan popular

Artikel Berkaitan