Berat bby 2.3kg

Assalamualaikum nak tanya tadi sy bklinik .. lepas tu kata doktor kalau kandungan dah 36week berat bby msti dah 2.4 atau 2.5kg .. minggu depan datang scan balik .. kata kan la berat bby x smpai 2.4 .. adaka kita akan beranak awal ?? Maaf brtanya saja ..

11 Balas
Tulis jawapan

saya 28hb tu scan utk 36w harini saya dah genap 37w,berat bby scan haritu tele dgn kiraan doc saya dpt 2.46kg tpi kena repeat scan balik utk 38w sbb kata doc perut bby kecil pttnya tele dgn kiraan minggu saya tpi tulaa dah 36w tpi besar perut dia mcm 33w..haritu juga doc terus rujuk dgn pakar sakit puan Alhamdulillah selagi semuanya tele mengikut ukuran mingguan xda apa sbnrnya.. sbb saya jenis mmg kurus bdn kecil tinggi 152cm lps tu saya lahir dulu tak cukup bulan tau alhamdulillah saya mmbesar dgn sihatnya smpai skrg,tiap kli dtg klinik doc/nurse akan ckp mamyy kecilnya perut awak...πŸ˜‚πŸ˜‚ selagi doc xckp apa2 ataupun bagitsu utk suruh beranak awal inshAllah semuanya ok tu..saya doc pesan lagi kalau ada tanda2 sakit perut dah terus ke hospital.. kdg ikut dri keturunan juga,ada gen jenis besar ada gen jenis kecil,saya ikut mak orgnya kecik2 tgk report kad klinik dulu pun nurse siap tulis lagi "berat badan anak tidak memuaskan"..πŸ˜‚πŸ˜‚πŸ˜‚

Baca lagi
TapFluencer

Sebenarnya nk percaya pun tak boleh jugak πŸ˜‚ kakak ipar sy doc scan ckp baby berat 3kg lebih je last2 keluar 4kg πŸ˜‚πŸ˜‚πŸ˜‚πŸ˜‚ adui la mcm sy pulak masa scan baby 2.9kg berat, mana tahu bila dia keluar 2.59kg je. Alhamdullilah skrg dah naik sikit berat anak sy. Tapi sy due 5/3 beranak awal 19/2 sbb dah turun tanda air ketuban leaking .

Baca lagi
1y ago

alhamdulillah..selamat berpantang sis ehehee

waalaikummusalam , selaluny mmg akan disuruh beranak awal .. sbb sy pn mcm sis , berat baby kurang sikit .. Jadi doktor akan repeat scan lagi nnti , kalau masih kurang & takda perubahan , akan disruh bersalin awal ..

1y ago

tapi betul sis..kalau mnum susu mmg berat baby akan naik..sis mgkin boleh try mnum susu Yang ada perisa chocolate kalau sis xlalu susu yg biasa

sy pula 36week berat bby 2.5kg tpi doctr tu kata perut sy kecik dgn baby kecik .. pastu dtg hosptl lagi 2minggu utk followup lgi . pastu klau kecik juga 37week nnti kene paksa beranak pula πŸ₯²πŸ₯²

1y ago

sbb first tu pegi hospital serdng utk but ecv bby breech .. pastu xsempat pun buat ecv kpala bby dah kebawah . then doctr tu cakp , tapi kena checkup lagi sbb perut u kecik utk ukuran 36week katanya . so followup lagi 2minggu πŸ₯ΉπŸ₯Ή

Saya lagilah sekrng 36w scan baby berat cuma 2.22kg, terus refer ke hospital diorng cakap kene induced 5/3 ni sebbkan baby kecik, selalunya kalau baby kecik doc mmg akan suruh bersalin awal 😒

1y ago

allah induce tu yg sya x nak emmm .. semoga sis d permudahkan besalin aamiin ..

saya pun dah bersalin ,37minggu 6hari berat baby 2.4kg, kena induce sbb bert kurang kan. πŸ₯² Sakit tu Allah je thu . Tapi bila dh tngok baby dpn mata rasa lega .

sy pulak 36w tp baby 3kg...risau pulak smpy dr tekejut tgk perut besar sgt...risau bila keluar lg besar je.. tp dr ckp normal je

Sis berbadan kecil ke? Sbb sy pun baby kurang berat dh 36 weeks tp sy pun badan kecik ja πŸ˜…

1y ago

sedang2 je tak kecik sgt .. ni bby second .. bby first dlu berat 2.9kg .. tkt2 kena beranak awal .. risau kena induce jer ehehehehee ..

sya 36w berat baby 2.3kg.. Doc kata okay la utk sya sbb mak pun kecik

saya berat baby 36+4 2.3 kg je..pakar suruh serah diri hari sabtu ni

1y ago

alamakk .. semoga d permudahkan segala urusan besalin nanti sis ..