60 Balas

Zincofer telmpau kuat dos..sy aritu pun misi bagi zincofer...lpas mkn confirm loya,pening n lemah...lpstu dorg tukar dgn iron tablet dgn 3 lgi vit..so far skrg ok

Sy 8w pregnant hritu bukak buku hb 9.4 ja 😂 kena bebel dgn nurse allah.. Sedih sbb hb low tp dah cuba mkn mcm2 tetap xnaik sgt.. Naik 10.2 ja waktu checkup 11w 😢

kalau xboleh makan call or jmpe nurse tu blk.sbb sy pon mcm ni bln lps muntah n cirit birit nurse xbg mkn yg tu continue obemin je

Sya msa mula2 buat bku pun nurse bg zincofer tp sya x bolh .. Bile mkn msti klua blik .. Lpstu sya inform nurse then dia tukar obimin .

VIP Member

Sebelum2 ni pregnant mmg hb turun.. kalini amik set shaklee tudia hb13.8.. bulan lepas 13.2.. berat tu mmg xleh buat apa la 😅..

VIP Member

Cuba maltofer..saya ambik sebiji sehari..malam sebelum tido..kemam jer rasa coklat..lepastu sulam dengan jus oren..sedapp..hb pun naik

Maltofer tu sis beli dekat farmasi ke? Atau kk yg bg? Sy mkn zincofer. Mmg muntah teruk.. Lembik dah bdn. Huhu

Waalaikumussalam.. saya makan iberet. Sebab zincofer takleh telan. Itu pun hb tak naik.. taktau nak cuba apa lagi ☹️

VIP Member

saya pun mabuk jugak zinfocer. Lepas tu sy minta tukar ambik obimin dan iron sebab HB sy pun rendah juga. Latest check 10.6.

VIP Member

Saya makan ubat yg kk bg jaa, iron tablet sehari 2biji ... hb saya mula2 9.3 latest nurse check dh naik 12.3

Sy mkn jambu batu tiap2 ari sis..zincofer sy mkn dgn air sunquick sblm tdo..mkn bayam merah dgn hati ayam..

Soalan berkaitan

Soalan popular

Artikel Berkaitan