60 Balas

Sy pun hdpi masalah hb low. Tp dctr bg sy kpsul Iberet. Stiap hari ambik 1biji sebelum tdo.. Yg penting 2/3 jam slps mkn mlm.. Selain tu sy amalkn minum ssu anmum materna. Alhamdulillah. Hb dah naik 11.6.

Same with me, my hb is 10.3 . Doc bagi zincofer gak. Mula² minum memang muntah. Doc suggest minum ubat ngan tropicana twister memandangkan gula saya okay. Alhamdulillah boleh telan dah ubat tu😊. #17weeks2days

Sy amalkn mkn buah jmbu batu. So far alhamdulillah hb okay. Zincofer kna mkn 2 hari 1 kli je. Tpi bdan xbole trma jgk zincofer tu sbb dos tllu tgi. So doc bg sy new obimin. Alhamdulillah okay consume yg tu

2 hari 1x je? Bukan hari2 ke kene consume? Sis da stop zincofer ke then makan obimin eh.. nurse x suruh gilir2 makan

VIP Member

Macam saya mmg dari awal preggy mmg takleh telan ubat tu semua. Dah hujung preggy ni hb makin turun Dr suruh beli maltofer kat farmasi. Chewable tablet rasa coklat. Alhamdulillah laju hb naik 🤗

sama mcm saya. saya makan iberet mula makan pening nak muntah semua. mybe ubat baru nak serasi dgn badan. alhamdulillah selepas berapa hari alhamdulillah okea pastu pergi check hb dah naik. 😊

Zincofer mmg effect dia kuat sikit. Tp doktor KK ckp that the best supp utk ibu mngandung. Sy mkn betul2 before tido. Kalo mkn time pagi mmg akn muntah. Tp nk masuk 3rd tri KK tukar obimin plus. .

Zincofer memang terbaik untuk tambah darah.. Dan maybe ubat ini berkesan utk setengah orang je kot.. Atau try iberet folic 500..

Sy mula2 dpt obimin..jd mcmtula lps makan perut mcm bergelodak,pening,terus muntah2 sampai luka tekak..last nya g kk nurse tukar zincofer.. Alhamdulillah okay..rasanya depends kita juga kot..

Sy mkn ubat maltofer, beli dkt farmasi rasa dia coklat sdp. .alhamdulillah hb ok j. .pastu sy amalkn minum susu kambing utk ibu mngndung hb cntik j. . Dari 11 naik k 13.3. .sy da 35w3d

Kalo maltofer ni sesuai ker utk ibu hamil yg de bsp x cantik mcm saya ni bsp sy x cantik takut plak nk amik sbrg ubt.

Dalam buku pink dah ada tulis nota pasal HB, cara nak atasi, pemakanan apa semua ada. Buku tu banyak maklumat tambahan, bukan sekadar rekod kita jumpa doctor je or buat rawatan je..

Akak boleh minta KK tukar ubat.Iron tablet,folic acid,Vitamin B complex dan vitamin C.Untuk aku pun sama.Tak boleh ambil zincofer. Bila ambil 4 jenis vitamin ni,baru ok.

Soalan popular