51 Balas

Tak rasa apa 😂😂 alhamdulillah Takde gatal, bengkak, sakit, lenguh. Cuma masa inject rasa gigit semut je. Pastu ok. Sbb pas inject tu sy xpedulik pun. Sbb klu asik teringat je kang mula lah rasa mcm² 😂😂

Xskit sis...cm kena gigit semut...tp bergntung pd ketahanan org jgk kot... Sbb mostly ckp skit...sy bila kena xskit pulak..skit tu rse mse ubat nk msuk dlm bdan..lepas tu okey je..dan xmgaggu xtvt sy slepas itu..

Bg sy ok je time cucuk tu. Standard sakit biasa. Cuma effect lepas tu yang bisa sikit. Tapi memang kesan cucuk tu macam ada benjol sikit sampai sekarang. Tak tahulah 2nd cucuk macam mana pula next month.huhu

Depends pd org.. Saya hari tu masa cucuk xsakit.. Lps pd tu lenguh sekejap je.. Cuma bengkak 3..4 hari jg nk hilang.. Lps tu ok dh.. Next 2 mggu lg cucuk kali ke 2..harap2 mcm hari tu jg..

Cucuk yg first x brpa sakit tpi kali ke 2 tu dy rasa sakit jgk lha klau bdn sapa xtahan blh demam ikut orng jgk sis...Sya kena kali ke 2 sejuk jgk bdn lenguh satu bdn lama² dy ok lha...

Saya kena dah mnggu lepas masa cucuk tu biasa la mcm kena gigit semut xsakit, lepas pada tu malam tu berdenyut² dan bengkak sampai hari ketiga baru ok bengkak tu..

VIP Member

Wkumsalam.. Depends on tangan masing2 kot. Masa sy hri tu sakit sekjap je masa cucuk. Tapi lepas dri cucuk pula dia still rasa sakit2, bengkak, Lenguh2 n gatal2

Kalau saya sendiri. Mula mula lenguh lenguh je lepastu terus demam. Untuk dos kedua ni taktahu lah macam mana rasa dia takut demam lagi je

Cucuk ok saje, tpi kesan lps 2 rasa kebas2 n lenguh2 kt bhagian bahu n tgn dlm 2, 3 hari.. Lps 2 ok dh.. Alhamdulillah..

Bagi sy tak skit pon dn xde rse pape..cume sy trgaru kt tmpt enjet trus gtal dn bngkak..tp bpe ari je lps uh dh ok..

Soalan berkaitan

Soalan popular

Artikel Berkaitan