44 Balas

Saya around 30 weeks baru start beli barang barang baby. 2nd baby jugak, so baju 1st baby ada lg, still boleh guna. Hehe. Kalau mcm wet wipes atau pampers, tunggu sale mcm 11.11 baru baru ni, beli selonggok, boleh dapat murah.

Hehe betul betul

VIP Member

klo ikot org dulu2 mmg xbaik beli awal2 sebenarnya.. tp ikot kemampuan kita la.. klo ase xmampu nk beli skali gus, beli la sikit2.. In Shaa Allah Allah permudahkn urusan.. doa yg baik2 je.. moga kandungan sihat.. amin

Lg pam lg bengkak susu sis. Marmet sis picit2 sdri je. Guna tgn je, takyah guna pam. Cuba sis google teknik.

VIP Member

Tpi itula sis.. Gaji kecik kan.. Seeloknyaa beli sikit2.. Yela kita xtahu hari akan dtg can mana.. Better beli sikit2.. Beli bedung dulu kaa.. Selimut kaa.. Cam gitu la.. Beg dia kaa.. Slow2.. Tiap bulan beli la 2 brg..

Tu lah sis. Gaji kilang tak bnyk mna. Ada rezeki lebih, ot hari2. Tp bila kilang off utk ot, mkn basic jaa. Sy pngasuh, tp dah brhnti, hampir pitam hri tu. Nsib ank 1st pandai ambik fon col suami. 😔 Brg2 ibu brg2 bby kena beli. Bkn murah2 smuanya. Cdangan tu nk beli sikit2 dlu. Stiap bln 1 brg @ 2 . Itu pon pejam mta, kna ambik beli jgk. Tawakaltuaalallah.

VIP Member

Saya beli masa 30weeks. Sampai ke 32weeks dah siap packing semua. Sy single mother. Alhamdulillah cukup2 duit beli semua brg baby. Pakai duit simpanan masa belajar dlu. Cari yg hrga murah2 dkt shopee. Jimat sikit.

Ohh dah 5bulan lebih ea. Itulah tak suka nak bebankan org. Saya dah bersalin sis. Hehe. Anak sy dah 1bulan 14hari

Suami sy bg je beli.. tp mak sy xbg sbab sy penah keguguran 2bulan. 3bulan sy da curi2 beli. Siap ckap ngn suami n adik jgn bgtw mak ye.. HAHAHAHA.. biase la simtom mak2 lgi 1 tipu la klau x excited kan...

okey la klau ade bju2 sblum ni.. bole bnyak bejimat. sy anak first soo semua nk kne beli bru. tp better beli sikit2 xde la trase sgt duit tu. mcm skrg sy da 7bulan tinggal sikit je lgi brg nk beli 😉

Tak payah beli dulu pun takpe sis...kumpul jek duit...setiap bulan bile gaji saving utk beli brg bby...bile dh tau gender n gender same dgn yg sulung blh pakai semula mane yg ada....

VIP Member

Ya betul sis. Sbb kandungan awal ni... Kita takut xmenjadi. Mcm2 boleh jadi. Ada baiknya gaji suami tu simpan dan menabung. Da smpai masanya guna la duit tu utk beli brg baby 😍

InShaAllah sy cuba.

Mcm sy x beli awal2, tp dh strt saving duit ltak dlm akaun bank lain yg jarang pkai. Bila dh 6 or 7 bln bru bole beli brg2 bby. Moga Allah permudhkn urusan sis suami isteri

Aminn. Tq sis.

saya buat mcm ni, setiap bulam simpan 200 ringgit sampai saya 7 bulan.. so u darab lah.. 200×7= 1400.. ckup 7 bulan saya beli.. mmg org tua2 marah beli awal

Tq. Saya cuba.

VIP Member

Bg saya beli je, sy pn beli awal.. sy pna tanye ibu sy xde ape2 ke klu nk bli brg bby awal.. ibu sy ckp dlm alquran xde pn ckp bli brg bby awl jd ape2... hihu

Sy tgk kt fb ig byk expo.. skrg ade tce baby expo kt kl byk brg murah pmpers sume tp harini last day... sis dok area mne? Due date bile?

Soalan berkaitan

Soalan popular

Artikel Berkaitan