10 Balas

ye sy faham awak mcm tu..sebiji sama pengalaman dengan sy..suami outstation, lahir azan magrib. tgh malam baru jumpa suami, baby kat NICU..mmg tak tau keadaan anak tp doktor explain suami saja..mmg rasa anak² lain nangis tgh malam tp anak kita kat NICU, tapi saya cuba pk positive, ni la masanya untuk sy rehat dan pulih supaya senang saya jaga baby nanti.. anak lahir 1kg, 29week..smp abeh pantang tanpa baby..anak premature ni. kita kena banyak kena pk positive..kita pk, selagi doktor tak bagitau apa² yg negative, selagi tu pk positive.. InsyaAllah, anak tu akan cepat membesar..galakkan panggil nama penuh dia kalau jumpa.. sedekahkan fatiha pada dia sentiasa, supaya dengan berkat doa tu, dia membesar dengan sihat.. InsyaAllah.. aamiin

alhamdulillah.. chaiyokkk..keep strong k..☺️👍

saya pun mempunyai pengalaman yang sama sis , baru baru ni 9hb saya melahirkan baby boy 25minggu 🥰 keadaan sy pun sama mcm sis , sakit contraction tapi saya fikir sakit biasa sahaja sebab baby membesar kan , tapi lama kelamaan sakitnya makin teruk dan saya bleeding , smpai ke emergency dah pembukaan 4cm . mmng terkejut juga masa tu tpi doktor tenangkan dan terangkan keadaan baby mungkin tak dapat diselamatkan sbb terlalu awal masih , mmng sedih dan terkejut masa tu. tapi sy cuba untuk terima keadaan . anak syurga sy berat 770gram 🥰 sy harap sis sabar dan tabah menghadapi ujian ini 🥰 dan semoga anak sis sihatt sahaja , sy yakin pihak hosp akan sedaya upaya jaga baby sis 🥰

🥰❤️

situasi sis sama mcm sy. baby sy dh tkda sis. hmmm. sy 24week. tahun lepas bersalin. baby 820g. sy blur lepas bersalin. lama lama baru rasa sedih tu bila tgok orglain ada baby, dgr baby nangis. tapi sy tak. sy bersalin normal, tapi lepas bersalin, baby sy dh tkda. dh biru. sy pecah air ketuban awal. sy harap sis kuat. sy dh redha dgn ketentuanNya. tempatnya bukan disisi sy. tempatnya di sisi Allah S.W.T.. Allah lebih sayangkan dia. insyaAllah semua nya ada hikmah Allah nk bagi.

Ya Allah sedihnya… Terlalu awal tu bersalin nya… Kalau boleh tahu macam mana boleh bersalin awal ye? ada tanda apa2 ke sebelum nak bersalin tu? Btw semoga baby awak baik2 je keadaan nya ya… Sabar ye sis… Doctor masih pantau.. InshaAllah doctor akan sedaya upaya make sure baby awak okay… Sabar ye…

Sebabkan first time preg jadi 2 hari sebelum pergi hospital memang ada rasa sakit contraction tu cuma saya tak tahu pon tu sakit contraction , mak saya pon dok kata maybe baby tu gerak kuat sangat jadi takde la check. Bila dah terlalu kerap sangat sakit sampai dah tak boleh buat apa2 pergi check dekat klinik rupanya dah buka 2cm … menyesal pon ada juga sebab tak check awal2 kalau tak sempat lagi ikat bagi tak buka pintu rahim tu… terima kasih banyak2 ye sis , tengah pujuk hati juga supaya diri ni kuat dari dok sedih baik doa banyak2

In Sha Allah puan, semoga anak puan sihat sentiasa. Mommy kena kuat yaaa untuk baby. Takmo sedih-sedih. Takmo pikir bukan-bukan. Doa banyak-banyak moga baby boleh cepat kelua, boleh jumpa mommy. 🥰

Amin, terima kasih banyak2 ye sis

Allahi sis sedihnya, Semoga sis kuat ya, and baby pun baik baik saja, Sihat apa semua ya, Jangan sedih2 ya sis, bnyakkn berdoa, Insyallah

sis doa seorg ibu dr hamil sampai melahirkan terus makbul. jgn berhenti doa insya Allah baby kuat kalau ibu pon kuat.🥰

Terima kasih ye sis, kalau boleh nak depan2 selalu dengan baby tapi payah sebab selalu juga keluar air mata risau jankit kuman pulak 🤣 tapi memang takkan pernah putus doa pada dia

doa banyak2 sis..semoga allah mengabulkan doa sis..semoga baby sihat2 jer dan sis pub sihat2..

Kiranya puan selamat melahirkan ke? Semoga puan diberi kekuatan

VIP Member

kesiannya.. semoga dipermudahkan urusan ya sis.

Soalan berkaitan

Soalan popular

Artikel Berkaitan