18 Balas

VIP Member

Boleh tapi hati2 dan try beli maternity support belt.. sy dlu umah xde lif juge ms menyewa apartment tngkt 4.. slalu sakit peha dan bwh perut..husben bli belt tu alhamdulillah leh reduce sikit sakit nye..nk2 alami pp type 3 ms tu lg wory tkut bleeding n etc . Smtra tggu 34 mnggu tuk warded n brsalin awal dgn kne ulang alik evry wik hsptl n kk.jd tu gune belt..doc pn kt bgus guna tu n kt xsmua org tahu bgus sbnrnye guna belt tu tuk mommies yg preggy..

Tk ape sis, bole jek xbrbhye...sya yg dh 29 week lbih pon naik trun tngga tingkt 6...umah flat gak, tpi xdk lif...pent xpyh ckp la, naik 2 tingkt brhnti skjp tercungap2 dibuatnye...tpi org tua kate elok untk brsalin nty, spya mudh brsalin...🤗🤗

X bahaya pun. Memudahkan untuk bersalin adalah...Kwn sy setiap hari jalan kaki dan turun naik flat sampai bersalin. Memang mudah sgt dia bersalin. Dtg klinik utk cek up biasa. Cek2 dah ada bukaan 7cm.

Rumah tingkat berapa tu? Hati2 ya, kalau penat berhenti dulu. Saya pun kt tempat kerja..turun naik tangga. Tp plg tinggi pun tingkat 4. Dah 32weeks, anggap je exercise mudahkan bersalin nanti😂

Ye boleh. Masa pregnant dulu sy tinggal tingkat 3. Takda lift. Naik turun tangga sampai la pindah rumah masa 8 bulan.

Saya rumah tgkat 4.hari2 turun naik tangga sekarang da 27 weeks. Alhamdulillah takde pape. Just be careful

Sy pun rumah flat..walaupun tingkat 1..tp mengah juga..skrg dh 27week..just hati2 je..

Rumah tingkat berapa? Kalau naik turun tangga awak kena slow² & kena hati² tau

Dear saya tingkt 5..preggy 22week.xpe.nnt mudah nk bersalin.inshallah..

Mesti penat dye lain mcm kan.. sy berjalan kejap pun dah mengah 🤣

Soalan berkaitan

Soalan popular

Artikel Berkaitan