Pengalaman First Pregnancy

Assalammualaikum semua. Saya cuma nak bercerita pengalaman saya sepanjang pregnancy ni. Alhamdullilah sekarang dah masuk 8 weeks. Secara jujurnya sepanjang ramadhan memang saya berpuasa penuh dan masa lewat haid tu suami saya tak benarkan saya check upt test. Jadi saya akur lah dan sebab tu saya berpuasa seperti biasa. Memang tak ada rasa apa apa cuma apa yang saya perasan mmg saya kuat makan dan agak cepat letih tapi time tu mmg taktahu lagi dah ada. Sepanjang puasa mmg saya lasak sangat sampai lah time nak raya tu saya kemas rumah dgn suami siap tolong angkat sofa tapi time tu dah rasa lain mcm terus suami saya tak bg angkat dah hahahaha 😂 so far memang tak ada bleeding ke apa sbb tu saya mmg tak perasan pregnant sampai lah raya kedua tu pagi tu baru saya check. Nak di jadikan cerita raya pertama tu saya bantai air gas banyak dari pagi sampai ke malam. Esok pagi nya terus perut lain macam saya pon terus lah pergi check alhamdullilah double line. Dua kali check sbb tak percaya. Menangis saya. Terus lah call suami bagitahu. Kami dua dua speechless. Rezeki yang tak di jangka dgn keadaan saya terlalu lasak. Serba salah saya rasa dkt dia yg dalam perut ni tapi alhamdullilah setakat ni mmg takde bleeding ke apa. Rezeki saya mungkin dan asbab saya amalkan folic acid secara konsisten selama 3 bulan sebelum ni jugak. Okay tu je nak share experience yang tak boleh di lupa kan 😆 Saya doakan moga ibu ibu yang bakal melahirkan dipermudahkan segala urusan kalian ya. Aamiin.. doakan saya jugak ya. #firstmom #firstbaby

1 Balas
Tulis jawapan
VIP Member

alhamdulillah tahniah

1y ago

Terima kasih awakk ☺️