13 Balas

Waalaikumussalam wbt Hye sis Saya czer 2x Pengalaman saya sendiri selepas czer memang perut nampak macam menggelebeh macam pregnant Saya pon fully bf anak Bab makan saya makan ja macam biasa sepanjang berpantang Nasi memang makan banyak sebab menyusu kan Lagi pulak dalam pantang ni takleh nak buat kerja berat Saya sendiri lepas 2 ke 3 bulan bersalin baru berat badan mula susut back to normal… Mungkin sebab dah banyak bergerak Bab makan ni memang takleh nak control sebab kita nyusu perlukan tenaga perlukan supply untuk susu baby… Tapi mungkin sis boleh cuba kurangkan nasi then lebihkan sayur buah n snacking Awal2 ni memang takleh nak exercise sebab luka czer makan masa paling cepat 6bulan untuk pulih itu pon bergantung pada jenis badan, gaya hidup dan penjagaan diri individu tu sendiri… Sis boleh pakai bengkung tapi jenis lekat jangan jenis ikat tali banyak2 tuu… bengkung ni banyak membantu kita bergerak duduk bangun berjalan… dalam masa sama bantu kempis perut… Saya dulu banyak minum air masak n makan buah jaa… Dalam 3 bulan macam tu berat dah normal balik…

Okay tq sis , bengkung semasa preg saya beli yg tradisional yg tali bnyk , rugi ja, taksangka kena czer sbb takot sawan (darah naik) 😓

masih ada masa lagi nak turunkan berat sebelum habis pantang. amalkan suku2 separuh. lebihkan protein kalau lapar. snacking biskut, kekacang, buah je. tang perut tu memang tak boleh nak buat apa masa pantang. pakai bengkung je untuk bagi perut rasa selesa tapi pastikan pakai atas dari tempat czer. dah habis pantang, dah lebih dari 6 bulan baru sis boleh usahakan untuk kempiskan perut. dalam pantang ni just jaga makan je

Protein tu telur ka sis , tulah 6 bulan kena tunggu sbb czer kan tkboleh senaman , saya pun nak cuba amalkan suku separuh , tp asyik terlebih 🤣🤣😂

Makan makanan seimbang, kalau awk takde masalah lain senang turun sis masa pantang. Selalunya makanan org pantang ni kurang minyak santan semua tu. Jaga portion je. Menyusu badan mana blh lapar nanti awk menggigil tumbang lah sis. Lapar snacking sihat. Buah low GI, makan protein (real food) lebih pun ok. Kalau tak, cari whey protein yg tak de gula. Bancuh bila lapar. Kenyang juga.

Tq sis 🦋 , chia seed saya dh beli kemarin dlu , tp tktry lgi , esok saya try 👍🏻

Saya dulu pun czer. Saya diet makan apple 3 atau 4 biji sehari kalau lapar. mula2 makan sarapan , lps tu kalau lapar mkn sebiji apple merah. tngh hri mkn nasi suku2 separuh , klau lpar mkn lagi apple smpai la kemalam. lps dinner lapar lagi mkn apple. yg penting tk lebih 5 biji sehari. apple hijau kurang 5%je nutrisi dia dri merah. jdi baik makan apple merah

ok lg la kalau mcm 3 bln...kecik je la perut tu... sy czer kali ke-3.. baby aritu lahir 3.52 kg... dh kluaq pun still rasa mcm ada lg sorang dlm perut ni...😂 besaq sgt perutnya... kat hospital x nmpak lg...cermin dlm tandas pun tinggi sgt x nmpak... balik rumah...nah...tgk perut mcm ada baby lg sorang...😂🤣

Hahahah ya sis , anak saya 3.24 , tp tulah mcm Pregnant 3 bulan 😂btul masa kt hos saya tknmpak sbb cermin tinggi 😂😂😂

TapFluencer

Kempiskan perut: senaman kegel, slow walk dulu ikut kemampuan, elakkan makanan minuman bergula dan tinggi karbohidrat. Lebihkan makanan sumber protein, serat sayur dan lemak sihat. Tak makan sayur, makan buah tinggi vitamin c; jambu batu. Buah tinggi lemak sihat ; avacado.

Tq sis , tp senaman kegel tu kalau czer , bila boleh start

kalau sis BF jangan fikir nak turun berat lagi. nak cuba maintain takpe. baru sangat lagi tu biasa lah perut belum kempis, bersalin csec ke vaginal ke sama je. buah apa2 pun boleh makan. cuba sikit2 kalau tak sesuai dengan badan, stop.

Tulah sis , saya sedia2 lapar , tp doktor suruh bagi turun berat 😓

Instead of awak tahan lapar, awak cari kudap2 yang sihat. Kacang2 or etc. Untuk makanan pantang, awak google je tau. Mana yang angin cuba elakkan. If teringin rasa sikit. Kalau okay ngam dgn badan. Boleh go on.

Sy time preggy 67kg , lpas beranak 20 hari berat 51kg fully bf . Cepatt lpar jgk tp xtau knpa mkin drop berat 🥹

Bestnya sis boleh turun dgn mudah 🥺 saya dh buat mcm2 tak turun berat 😓😭😭

buah oren sebab saya czer alhamdulilah dah kempis perut

Mkn brpa biji sehari sis

Soalan berkaitan

Soalan popular

Artikel Berkaitan