13 Balas

sama laa sy bersalin awal secara induce drip + doc pecahkan ketuban . Pengalaman sy langsung xsakit induce drip yg org dok ckp sakit gila . Doc pecahkan ketuban pon xde rasa apa boleh rilek je . Cuma bila doktor upkan dos drip tu bagi kuat baru laa start sakit tapi kejap sgt bukaan jadi 10cm terus boleh beranak dh . Sakit tu kejap sgt lebih2 lagi bila amal ayat nabi yunus tu mmg betul2 mudah . Jadi mommy2 yg nk kena induce jgn tkut layan je klau kita terlampau fikir tu lah yg menyebabkan kita xleh kawal sakit

Alhamdulillah sy pun dah bersalin 13 mei lepas. Terpaksa emergency c section sbb failed induce after 3rd times. Doktor masukkan ubat 3 kali tp tetap xda bukaan. seronok baby duk dlm perut. last2 baby da berak kt dlm so doktor terpaksa keluarkan ikut tingkap sbb takut risiko lain. Doakan sy dan baby dpt keluar wad hari ni. xsabar nak balik rmh.

Alhamdulillah..tahniah..sy pun spatutnya induce sbb gdm on insulin..38w kne serah diri..sehari sblm serah diri pulun brsama suami sbb punye lah takut dgn crita org psal induce ni sakit..doc cek jln dh 4cm, xprlu masuk ubat, esoknye cek jln 5cm tp blom rase skit, buat snaman squat 20mnt cek jln dah 7cm trus naik lr

Sy pn bersalin induce 13/05/2024. 11/05 doc masuk belon lepas check bukaan 2cm, esoknya belon jatuh tp serviks masih tebal. So, doc induce ubat kt bwh. Start sakit contraction 7.45mlm, tp bukaan br 5cm. 11.30mlm br dpt masuk labor room. 2pg br bersalin😄

alhamdulillah leganya kan. tahniah! saya pun bakal kena induce sehari sebelum due 25/5 nanti kalau masih belum ada tanda. sampai sekarang kepala baby masih tinggi belum masuk laluan dan masih selesa dalam belly. doakan saya dan ibu2 yang bakal bersalin.

semoga kita sama sama dipermudahkan bersalin nanti. inshaaAllah amiin. 💖

Alhamdulillah sy selamat melahirkan bayi lelaki pd 7/5/2023 secara paksaan. Akibat 2 risk sy iaitu gbs dan air ketuban bocor. Pregnancy kali ni agak mencabar selepas 14 jam dlm LR. Wow menahan contraction dr ptg smpi pagi

alhamdulillah .. akhirnya ada juga dgr kata² positive dari ibu yang kena induce .. khamis ni saya dah kena induce .. doakan saya dipermudahkan bersalin ya ..

In shaa Allah, sama2 kita banyakkan berdoa semoga dipermudahkan segalanya.. Boleh search selawat Masyisyiyah sbg ikhtiar utk mudah bersalin. Saya pun baru dengar byk pengalaman ibu2 bersalin yg amal selawat ni bersalin sgt mudah

Terima kasih, lega bila ada ibu yg cerita pengalaman positif pasal induce. Doakan saya ya..saya pun akan di induce minggu depan 🤗 anak first hihi

Saya pun dah selamat bersalin 7/5. Kena induce jugak. Alhamdulillah 30 minit je tahan sakit terus baby lahir ☺️

sy due 18/5. masih belum ada tanda. jumaat kena serah diri. takut nk induce

samaaa

Soalan berkaitan

Soalan popular

Artikel Berkaitan