82 Balas

Sy dr 9.30pg masuk wad..tanda dah ada contraction pun kuat tp baru 2cm.. pkul 2ptg baru 3cm doc terus pecahkan ketuban. Seharian jgk sy tahan sakit contraction sbb bukaan lmbat. Esoknya 12.34pg barulah kluar baby. Rasa mcm serik pun ade jgk 😂

Betul sis lama..ketuban tak kluar habis smpai kena masukkan tiub..betul lah org ckp setiap anak lain2 pengalaman bersalin..yg 1st dlu mudah yg 2nd ni mmg susah. Sis pun tahniah ye

taneah !! 😘 anak sis lahir sama date dengan anak first saya . waktu pun lebih kurang sama . anak saya lahir 20-01-2018 ; pukul 7.09pm .. kaedah lahir pun sama , emergency ceaser .. baby girl jugak ; 3.01 kg

Ye ke.. Wah kongsi date ye.. Alhamdulillah

Tahniah sis,tak kesah la ceaser tau normal yg penting ibu&baby sehat dn selamat.. Selamat bepantang sis,doakan kami yg msi TTC ne dpat merasakan jd seorang ibu😊...

Aamiin..tp mummy😊

Baby terkejut mama masak sedap sangat. 😁 Alhamdulillah syukur semuanya selamat. Selamat berpantang & semoga baby & mommy sihat2 je. Aaamiinnn.

Hahah... Tu lh gaknya mkn tk igt dunia masa tu kot.. Ayam kari.. Hehehe

tahniah sis n selamat berpantang. .. kita sma boleh baby girl. ..sya pun baru seminggu czer emergency

Tahniah jugk sis. Tc ok

Tahniah.. sy pun emergency ceaser.. sakit 12jam tp jln 1cm dr pg smpai ke ptg.. baby da berak n makan najis..

Alhamdulillah.. baby sihat..lahir 30week.. tp berat je la kurang mcm baby pramatang.. skrg tumbesaran kne pantau jela sllu dgn doktor pakar..

Alhamdulillah tahniah.. Sy menunggu 20.2.2020 utk czer.. Semoga dipermudahkan semua urusan ibu2...

Akak..bhaya x air ketuban lebih? Dri bpe bln lgi thu air ketuban lbih..ade kna jumpe doktor pakar x..

Bpe week akak..sy scan kt swasta xde pulak air ketuban lbih..hrap2 xde ape2..

Tumpang tnya akk lahir hospital kerajann ke n kne bayar ape ii tak sbb sya xde pengalaman lnsung

Ye sis stanby lh dlm 300+

Wah sama dengan tarikh lahir anak saya cuma saya melahirkan secara normal tepat pukul 1.30 pagi..

Iye.. Kebetulan.. Alhamdulillah

Soalan berkaitan

Soalan popular

Artikel Berkaitan