29 Balas

Sy ambik booster masa 27minggu bln 1 tu hari.. lepas ambik booster tu mcm biasa la tangan rasa leguh.. kena rehat 2 hari baru badan rasa ok.. lepas booster tu badan sy lagi bertenaga.. sy banyak mkn buah Oren…

sama la sy,dah ada date booster 4x dah,belum campur nurse kkia bg tarikh booster lg..semua sy tolak sbb x berani,tgu lepas bersalin la,lagipun skarang dah nk masuk 8 bln..

hi mom, sy dh banyk kali reject.. dpt je buat tidak sihat.. xberani nk amik booster.. risiko kita xtau kan.. kena kat kita je xpe.. kalo effect baby tu yg risau..

sy dah 4x dipanggil utk booster...tp sy rasa nak ambil lps bersalin je..Sbb doc ckp kalau rasa was was lps bersalin je ambil booster..skg dah nk 33weeks..

sy dah 6x cancel booster appointment kt mysejahtera. Mmg risau nak ambik time pregnant ni. sy 36w skrg ni. Doktor pun ckp klu takut ambik lps bersalin pun xpe

Saya dh 39 minggu. Dpat ja panggilan untuk ambik booster tpi saya reject sbb fikirkan kandungan. After bersalin baru saya akan p ambik booster.

Sy plan nk amek lps bersalin. Nasib baik az double dose blm d kira sbgai x lengkap vaksinasi. Tp sy rasa nekad nk amek after bersalin

Samalah dh banyak kali reject booster ni tapi ramai suggest suruh amik lepas bersalin. So mmg lepas bersalin je amik.

lpas bslin jela amik sis,sy ni pun bnyk kali cancel,sy bru first trimester jadi takut klau ap2 jd nnti.

Tapi tu la stiap kali check up je msti misi dgn doc tnya bila nak booster. Hmmm.. Nak kena amik br abis crita kot.

sy pun nk msuk 33w tak ambik lg bosster dah 2 kali panggil. plan proceed lepas bersalin je..

Takpe sis reject je, lagipon sis tak lama lagi akan bersalin dah 31 mggu tu tak jauh lagi, lepas bersalin dalam pantang ke baru ambik ye👍🏻

Soalan berkaitan

Soalan popular

Artikel Berkaitan