10 Balas

saya last bersalin pada tahun 2020..saya pagi tu turun tanda darah campur lendih..lepas tu perut rase mengeras setengah jam sekali..sakit dia sampai tak boleh jalan..lama kelamaan petang tu 15minit sekali..nak jalan pon memang tak boleh..lepas maghrib saya rase 5 minit sekali..call ambulans sebab dah tak tahan sakit sangat..sampai LR pukul 9.15mlm..masuk LR pukul 10.20,time tu dah 6 cm nipis..masuk LR pecah air ketuban terus bukaan 10 cm.. Selamat bersalin pada 10.58malam

smlm sy g check up 38mggu.knape ye klu perut mengeras nurse soh pegi hospital.last week sy demam pegi hospital.perut mengeras jgk lps buat ctg jantung baby.sy di suruh blk.sy pelik.xkn setiap kali perut mengeras kne g hospital.sb nt dorang soh blk jgk.sb jln xbukak

dah tak lama tu sis..banyak2 kan berjalan sis..kalau boleh kerap bersama suami supaya cepat pembukaan jalan..saya dulu macam tu baru 2 cm nurse suruh balik..kalau sis ada turun tanda2 nak bersalin, contohnya darah campur lendih cepat2 g hospital..jangan tunggu..

normal, tanda tanda bersalin tu. get ready mommy prepare semua barang okay. sikit lagi nak jumpa baby 🥰 saya pun masuk 36 weeks ni kerap mengeras perut & keputihan makin banyak hehe

TapFluencer

Normal . Tanda awal . Jangan minum air selusuh . Tapi banyakkan buat squad , senaman butterfly , berjalan taman atau mall atau padang luas seperti track jogging .

Saya tngah alami skrg.. Org kata tu normal.. Skrg 38 weeks.. Tengah tunggu contraction je ni

try banyak berjalan keliling Taman ke mall ke. InshaAllah mudah bukaan

TapFluencer

Itu semua tanda awal nak bersalin dan kandungan membesar. Bertahanlah.

sis nak tanya, masa pergi hosptal tu Dr seluk ke utk tau bukaan? sakit tak kene seluk?

ya, sy kena seluk sis dah tu masuk muncung itik utk ambil sample keputihan. kalau sy, tak sakit kena seluk. yg sakit inject dexa lah pling sakit. Masa sis kena seluk sis kena relax, sakit sikit tp masih dpt tahan. mesti first time kan sis?

2cm tp knp kna sruh balik??? Biasa nya kena warded da tu sis sbb ada bukaan.

Kalau sy dlu bukaan 1cm pun diorang trus warded sbb full term da msa tu 😅😅😅lagipun rumah sy jauh dri hospital kan

Soalan berkaitan

Soalan popular

Artikel Berkaitan