5 Balas

Boleh je. Saya pun minum milo tapi bnyk makan buah oren n sayuran hijau. Sbb ubat lactul xfunction untuk saya. Masa pantang anak yg first dlu, ada Jgk saya masalah x membuang lama Sbb sembelit, terlampau ikut kan pantang itu ini,smpai buah xboleh makan gara2 anak ada kuning So oren xlh sentuh. . Tapi agak bahaya ya sis. Gara2 xmembuang, saya sakit perut mcm contraction. Pergi klinik doc ingat saya etopic tapi xda pun bersama suami. Bila x-ray n sakit makin kuat, rupanya usus da tersumbat n penuh. Hampir nak pecah usus. Nasib cpt je emergency time tu

Ye betul. Saya pantang yg kedua, bnyk study masa pregnant. Baca dr ilmelda punya knowledge. Alhamdulilah badan lg sihat n segar dr pantang yg first

Bergantung pd badan individu jugak sis. Sy minum milo hari2 masa pantang sbb tu je susu badan saya boleh banyak. Sembelit tu memang ada. Sy mmg minum duphalac tiap malam masa berpantang dan makan buah oren sunkist, kadang tu sampai 2 biji sejari. Esoknya terus membuang dgn jaya nya. Satu lagi, banyakkan makan sayur. Kalau dah seminggu tu mmg bahaya tu sis. Sehari kita makan 3-4 kali. Lain lagi yg jenis suka mengunyah kejap2. Berapa banyak dah dalam saluran tu terkumpul. Takut jadi buasir nanti.

makin lme makin payah nk membuang sbb sembelit teruk.sy dlu tahap sampai sakit perut sampai bergulung..nk meneran kuat takut..so awk kne stop minum Milo klau xnak masalah berlanjutan.klau blh awk minum susu stoberi duth lady ramai y cpt membuang kalau mnum susu tu.satu lg tukar minuman harian awk..pd susu tepung nespray o fernleaf

ya Allah mane dpt fakta ni..x la sis.y berbau tu sbb x jg bebetul..x bersih n jangkitan..xde kena mengena pn dgn minum susu..sy anak dah 6 sis..n sy Ade sejarah sembelit y teruk..sy just Amal susu n x ambik Milo y blh mnyebabkan sembelit makin teruk

bahaya klau x berak seminggu sbb nurse sya ckp takut kena buasir ataupun sembelit.. better minum susu dutch lady.. klau sya.,x nk bgi sembelit, sya mkn oren sunkist

Kalau tak berak sampai seminggu better ambil ubat lactulose solution kat pharmacy. Saya 10 hari tak berak, makan tu dalam masa 24jam terus membuang 3 kali

Soalan berkaitan

Soalan popular

Artikel Berkaitan