BABY TAKNAK KELUAR LAGI ๐Ÿ˜ฎโ€๐Ÿ’จ 38W3H

Ada tak momi yg tengah mengalami situation mcm sy sekarang masih tertunggu tunggu tanda untuk bersalin??? Memcm dah buat, naik turun tangga buat itu ini masih tiada tanda ๐Ÿ˜– setiap masa cakap dgn baby keluar cepat sebelum due 13/9 ni. Kalau tidak 12/9 kena serah diri ๐Ÿซค Ada tips tak bagi turun tanda cepat sikit selain exercise semua? Dari segi pemakanan ada tak? Kalau serah diri kita kena induce ke untuk bersalin normal ke ceaser? Kalau boleh taknak serah diri, nak bersalin normal ๐Ÿ˜ญ๐Ÿ˜ญ๐Ÿ˜ญ๐Ÿ˜ญ #firstmom #pleasehelp #firstbaby #bantusharing

17 Balas
Tulis jawapan

Sama macam saya, due 13/9. Anak 1st overdue & induce. 2nd ni saya tak nak induce; macam-macam juga dah buat sampai sakit badan. Masa anak 1st saya saya tak nak serah diri, so saya ambil EPO sebelum tidur. Bangun esok pagi lepas solat subuh pecah ketuban, tapi kena induce sebab overdue & doktor nak percepatkan bukaan.

Baca lagi
9mo ago

Brand blackmores, ambil kalau betul-betul overdue. Risau kalau ambil sebelum overdue jadi macam air selusuh. Sakit saja, tapi jalan tak terbuka