31 Balas

Hi, saya pn pernah sampai 9.5 jga tapi lepas kawal makanan dapat turun sampai 5.3, tapi doc suruh continue ja cek gula..kalau saya biasanya time cek pagi jam 8 tu yg tinggi, then masa sa masuk 21w tu tiba2 naik sampai 5.8.. doc sudah suruh makan ubat.. biasanya doc akan suruh jarum kalau continue naik ja..

Sama mcm sya.. check bsp. First bsp alhamdulilah semua normal. Sy kena detect gdm lepas minum air gula.. maybe kencing manis. Start dari situ sy stop ambil pengambilan mknn minuman yg manis2. Bykkan minum air masak. Kalau nak minum manis seminggu sekali bole la.. nnti check bsp ok je..

Hri tu cek pre lunch sangkut . Kena puasa 2 jam sblm cek bsp . Klo boleh elak dlu mkanan berat . Makan biskut n air masak ja sbb pernah baca google . Hahahah kesian sy pestime dh sngkut kena buat lagi nanti 😩

sy after mkn 6. something pun doctor dh warning 😅 spttnya check bsp every 2weeks tp bila result x cantik, trus smggu skli smpai result cantik .. so nk kena kawal pmkanan la sis tiap kali sis nk check

Sya pun Ada kncing mnis mgndg ank Ke3&4 skrg ni.. Mmg buat bsp.. Tapy bacaan gula asih dlm kawalan.. Buat masa puan. Prgnt ni mmg sngt2 digalakan kena kawal gula permakanan utk elakkn kena insulin..

Kk tempat sy 5.0 pun dah kena warning.. tpi kawan sy bacaan selepas 7.2 nurse n doktor dia takda pulak ckp pape.. hm ntahlah.. bergantung atas kk kot..

bawah 7.0 normal sis.. saya pon salah sorang sangkut gdm.. alhamdullilah bsp saya normal.. paling tinggi 6.1 akan usehe kan turun kan lagi

Sy result utk minum kali kedua 4.9(fasting) dan 7.0(lepas minum).. Nurse kata normal je..xde gdm.. Klau atas 7.8 rasanya baru ada gdm..

X pe kalau nk kena insulin doc akn bgth kita awal2..dh perlu barhati2..dia bukan terus buat..6 tu harus berjaga2..4 n 5 tu masih ok.

KK kt tmpt saya 7.8 baru sangkut gdm.. kali kedua saya minum air gula hari tu result 7.5.. x ada pulak nurse kata sangkut gdm..

Tmpt sy sy lbih dr 7.8 bru sngkut..ade setgh klinik bru bcaan 6 lepas mnum air gula pn da classified gdm..kesian btol

Soalan berkaitan

Soalan popular

Artikel Berkaitan