Lahir 3kg lebih (badan kecik)

Ada tak ibu2x sini lahir normal walaupun kandungan besar 3 kg lebih berat ... Ataupun kebanyakannya ceaser?, Ada petua tak kalau badan kecik? šŸ˜… Elok ke minyak kelapa dara or sayur kacang botol yng banyak lendir tu... Pengalaman pertama kali ...

4 Balas
Tulis jawapan
TapFluencer

Baby saya lahir 3.10 kg dan normal , cuma jahit sedikit . Berat asal 45kg & masa last checkup 53kg jaa , perut pun mcm org pregnant 5 bulan . So far dipermudahkan . Petua saya amalkan , air kelapa kosong , air longan , senaman ringan jaa serta berjalan keliling taman permainan yang luas (port jogging) seminggu 4 kali , 3set pusingan . Banyakkan berdoa dan pujuk baby . Semoga dipermudahkan urusan sis .

Baca lagi
2y ago

ohh okey sis infonya

TapFluencer

Hi mommy. Pengalaman saya bersalin normal anak berat 3kg gitu. Koyak dan jahitan sedikit je. Luka pun alhamdulillah takde lama sembuh. Banyakkan berjalan, buat senaman ikut kemampuan, banyakkan berdoa, minta suami baca suami dekat dengan perut. Moga dipermudah bersalin ya

sy badan kecik ketinggian 144 je . anak 1st czer 3.15kg. anak 2nd normal berat kelua 2.5kg . anak 3rd ni nk kena review ngn pkar . harap bole la normal lagi .

saya. 149cm. baby girl saya 3.35kg..noemal delivery with episiotomy

2y ago

episiotomy tu apa?