68 Balas

Hari2 mkn buah. Sy buat alhamdulilahh hb naik. Ubat kena konsisten mkn. Mula2 mkn dgn air oren, lpstu bila dah okay dgn air msk je. First 2 mggu je hb 10.7. Lpstu terus naik 11,skrg 12.5 :)

Saya pun ssh sis... Record saya hanya due kali je 11 ke ats sampai la skrg (35 week). Huhuhu, cube la consume jus mamariam, tp kene consistent minum 4 sudu (2x pg 2x mlm).. Insyaallah ok kot.

Saya pon hritu turun 9.9 .. doc suruh makn ubat dengan air limau tanpa gulaa.. 2 mnggu lepas tu naik 11+ .. cuba laa.. lagi satu elakkn makn atau minum coklat , milo dn seangkatan dengnnya .

Pgalaman anak frst , ad skli hb sy trun ke 9.+ asalnya 12 .+.. sy cma amalkn srapan buah kurma stiap pagi 7bji dan susu , alhamdulillah smpai bersalin maintain je 12-13 ..

Sy mse preggy mnum air sunquick ataw air twister... Alhamdulillah dri 10.8 naik 12.7 smpai bersalin.. Sis try la. Air sunquick tu sis bncuh tnpa gula. Semoga dipermudahkn sis

8buln. Hb sy trun 9.8 . Dr awl smpi skrng hb 10-9 tu je.. mkn dh mcm³.. result drh nta spital dh nk tgk pmbawa talasmia ke x. Norml je result. Xtaw nk wt cmne

Takutnye. Cepat cepat cari iktiar naikkan hb. Nurse saya cakap jangan makan semua benda yg ada coklat dengan caffein macam kopi dgn tea..

Saya pon Hb turun 10.3 ..Tadi checkup alhamdullah Naik 12.. Makan la Jambu & Minum air sunquik tanpa gula

masa saya mngandung hr tu..mmg hb slalu rendah..saya amalkan buah kiwi..sbiji shari..alhamdulillah..lps tu hb saya..ok..

Cari buah bitroot , blender pastu minum. Berkesan tapi kene tahan sketla rasa dia. Dekat tesco ada jual, mcm ubi keledek sket

Okay. Nanti saya cuba ya

Cuba sup bayam sis.. Saya cuba makan sup.bayam ngan nasi.. Air sunquick takde gula n minum susu segar low fat... Naik hb..

Bayam merah ke hijau?? Nak cuba laaa

Soalan berkaitan

Soalan popular

Artikel Berkaitan