OVERWEIGHT

Ada tak bakal2 ibu kt cni baru 21weeks dan overweight ...sis overweight ...Height 170cm weight skrg 95kg....seram ...tkut g 100kg ???

17 Balas
Tulis jawapan

Sy dlu first pregnnt.. 99kg ha... xtrun2 ha.. mkin byk bln mk8n naik bert bdn.. πŸ˜‚πŸ˜‚kesudahnye lpas bslin.. mse kt hospital dktr dtg tnyr nk rncg nnti ambik ape? Sy ckp pil perancg la.. πŸ˜…dktr trs ckp.. mse mengandong pn da 99kg... klu lpas ney mkn perncg.. slp2 org xknl awk.. πŸ˜‚πŸ˜‚πŸ˜‚ jd sy xsyorkn awk mkn pil perncg atau cucuk ok.. sy syorkn awk pasg iucd ke ape nme tue.. bnda psg dlm rahim tue.. πŸ˜…πŸ˜… jwb nye.. smpi ank first tue da 1thun 6bln ha... xpsg pn sbb suami xizin.. 🀣🀣🀣🀣🀣🀣🀣🀣

Baca lagi
4y ago

Tue la.. kadg kte yg pening nk rncg ha.. πŸ˜…πŸ˜…πŸ˜…

Hahahha sy tnggi 154 berat mndadak naik 2kg dri 57 jd 59 dlm masa sbulan trus nurse suruh mnum air gula katanya takot kncing manis kandungan skang dh 6bln x pnah mnum ag gula. Rupanya btul sangkut gula tinggi πŸ˜…πŸ˜… tp alhmdulillah skang diet kontrol je gula trun cantik dri 10 skang klu pas mkn 2jam dlm 4.4 - 4.7 je n berat pon dh trun skit dlm 800g

Baca lagi
5y ago

Cantik tu canti sis, nk dpt kan tu haiyoo menangis lah jgak πŸ˜‚

Saya 155cm berat 86kg masa 9w mula2 buat buku pink. Tapi asyik trun. Haritu turun 2kg. Jadi 84kg. Pastu sy pulun makan nk cover balik yg lost jadi 85.5kg. Doktor cakap naik mendadak pulakkk. Next appointment kena berat around 86kg tp td timbang 85kg. Ada tak mommies mcm saya? Berat x menentu. Risau baby ni. Sizenye okay ke tak ntah. Skrg 18w.

Baca lagi

Sy baru 18w+ height dlm 167cm berat dah 98kg ... πŸ˜…πŸ˜…πŸ˜… .. Bertabah lah nak minom air gula next week.. Berat naik mendadak sbb xde alah yg teruk.. Makan sodap je.. Semua pulun.. Berat pun pulun naik.. πŸ˜†πŸ˜†πŸ˜†πŸ˜†

5y ago

Xpe jngn risau insyaallah ok je. Sy sangkut gula haritu 10.7 sngat tnggi tapi skang alhmdulillah kawal gula dpt cntik je dlm 4.7-6 je paling tnggi. Diet kontrol tu lah yg sy hadap last mkn pko 6ptg mlm klu lapa sngat mkn aplr hijau je 2bji...

Ada je sis. Sy lg pendek dr sis. 157cm dan berat dh masuk 70kg πŸ˜‚. Dh 17weeks. Kontrol mkn je sis.. Kurgkn mknn berkarbohidrat. Bykkan mkn buah2an dan sayur2an serta mknn rebus. Yg bergoreng dan berminyak cuba elakkan ye.

Sy 153. Mula pregnant, berat 47. Sekarang masuk 29 minggu, berat dah 59.. P kandungan gula semua okay. Berat bby pun okay. Tak kena minum air gula pun. Setakat ni semua normal. Alhamdulillah 😊. Semoga sis pun okay.

Saya pregnant 32 weeks, memang overweight dr mula2 pregnant (85kg), last check up 88.3kg.. Ni dh masuk PKP dok mkn je xhenti xsure brpeπŸ˜… next check up isnin ni.. Hrp2 x naik berst byk sgt

Saya masa 19 w dah 98.5 kg tinggi 171..sebulan berat naik 3 kg terus kena check bp seminggu 2x 😭😭.isnin depan ada checkup 21w ..berdwbar je rasa ni....

Tinggi saya 169. Belum timbang lagi. Baru nak check sebab baru buka buku. Nervous pula kalau tetiba naik macam tu πŸ˜…

4y ago

Hihihi dah kite mkn slere mmg naik Hahahahah ....xpe asal x kncing mnis sdah...hihi Alhamdulillah ..last mse dekt nk branak 104kg pecah rekod Hahahahah ....skrg ank dah 4bln sis tggl 85kg hihihi

VIP Member

Sy 70kg, 151cm. Bmi memg 30 so overweight tp sy tak nampak gemuk πŸ˜‚ lemak semua kat peha