9 Balas

saya pun da tekanan darah tggi utk pregnant kli ni...semasa kandungan 6 weeks.. tekanan darah saya tinggi & doktor nasihatkan utk mkn ubat..mula kna check tiap2 hri... alhamdulillah sekarang selang 2 hri...saya amalkan mkn epal hijau tiap2 pgi, mkn sayuran hijau, ikut peraturan mkn ubat yg diberi & selalu buat Teknik Penafasan (tarik nafas & hembus perlahan-lahan. ini dapat melancarkan aliran darah dlm badan).. InsyaAllah stabil tekanan darah nt..

biasanya doc akan nasihatkan utk cukup rehat , cukup tidur.. sya kalo masa checkp up , check bp mula2 mmg tggi bacaan tp doc ckp mgkn sbb penat dan baru sampai klinik.. then check kedua kali , bru turun bacaan.. yg heran , kdg check d rumah elok je bacaan rendah.. smpi depan doc tiberrrr melonjak plak 🥲

samaaa la kita sis, check kat rumah ok je. tapi dtg klinik tu tinggi pulak

Saya sebelom pregnant mmng ade drh tinggi .. msa buka buku pink ade lg mkn ubat drh tinggi to sebulan je .. lps tu doktor stop kan ubat drh tinggi .. doktor ckp drh tinggi sy dh normal tp tekanan drh sy kjp naik kjp trun smpai lh msk kndungan 4 bln ..

Slalu mkn peria katak,epal hijau...saya pon cmtu..to 2 mggu lps kena thn wad..pastu dktor bg mkn ubt drh tggi...sbjik 3x mkn utk sehari...die dh bg mkn jelah..lps mkn bp bru ok..klu x mencacak meter!

kalo on ubat kene bersalin awal 38week ke?

sy pun kene darah tggi.sblm pregnant x pernah ada darah tggi..skrg ni kene pg klinik setiap hari utk amek bacaan.doc pun ada bg ubat.makan je utk kesihatan kami berdua..

awak dah ok x darah tinggi?

Try mkn fish oil..pun baik utk pkembangan otak baby.

saya ada darah tinggi..on ubat methyldopa,kalsium karbonate,da ubat cair darah...

dah ok x?

VIP Member

Mg d pmudahkan segala urusan sis..aamiin..........t8 care ea

kisah kita sama sis

Soalan berkaitan

Soalan popular

Artikel Berkaitan