Lepas gugur preggy balik

8/1/2021 Sy skrg dah 6weeks preggy...tahun lepas bulan 7/2020 gugur baby 1st. Soalan sy, bila nk bukak buku pink? Dulu sy bukak masa 6 weeks. Skrg ni preggy balik tp nurse tetapkan appointment at 12 weeks. Sy rasa lmbat pulak utk ibu2 yg ade history keguguran. Xperlu nk cek ke, monitor ke ibu2 di awal kehamilan yg ade sejarah gugur ni? Sy takut jdi balik bnda berulang. Ape boleh sy buat sambil tunggu date nurse 12minggu tu utk elak bnda sama keguguran berulang? Bg saya mencegah awal lg baik walaupun xde jadi ape2...#bantusharing

5 Balas
Tulis jawapan

saya pernah terjadi macam sis... bulan 2 2020 , keguguran.. bln 5 pregnant semula...masa 6 weeks pergi klinik swasta utk scan.. doktor kata saya mengandung twins... kena cepat booking buku sbb ada sejarah gugur... bila col KKIA.. KKIA kata 12 weeks baru buka buku..terpaksa la tunggu... dalam tempoh menunggu tu, 2x mild bleeding.. takut juga... tp pergi klinik swasta semula, dan doktor bg ubt kuatkan rahim... alhamdulillah.. sekarang dah pregnant 32 weeks....๐Ÿ˜Š๐Ÿ˜Š sis kena ambik ubat di klinik swasta.. dan banyakkan berehat... insyaallah... semua akan baik2 sahaja.....

Baca lagi

saya pernah ada sejarah keguguran juga, dan kandungan selepas tu, saya call kk, kk saya pun bagi tarikh utk buka buku pink pd 12w.. Tapi smentara tu, saya mmg pergi checkup ke klinik swasta, dan doktor swasta bagi vitamin / ubat yg diperlukan (doktor bg saya ubat duphaston utk kuatkan rahim, wlaupun saya tiada spotting / bleeding) Lepas saya buka buku pink di KK, saya masih continue checkup di klinik swasta utk 2 bulan (dan checkup di kk juga), utk pastikan janin betul2 kuat.. lepas tu saya stop checkup di klinik swasta, checkup di kk sahaja..

Baca lagi
4y ago

betul sis, better pergi swasta dulu.. sbb di kk, kdg dorang x provide sesetengah ubat tuu.. mcm duphaston tu, sy dpt di swasta, kk biasa x berikan ubat tuu.. duphaston saya mkn smpai 3 bulan pregnant, lepastu doc stopkan ubat yu bila janin betul2 kuat..

pengalaman sy keguguran 3x, nurse suruh buat buku awal. masa kali ke 4 pregnant, dpt tau terus buat buku. xsilap dlm 4 weeks lagi masa tu. memg awal sgt. tpi nurse suruh buat awal2 senang nak pantau dri awal. kk akn refer terus ke pakar o&g hospital. tiap2 bulan akn ke hospital utk check and scan keadaan baby. mcm keguguran sebelum2 ni semua dh 9-10 weeks. alhamdulillah kali ke 4 dpt survive.

Baca lagi

sama sis. Sy dlu lgi la missed miscarriage. xde bleeding. bila call kk, mmg dia kasi appointment 8w ke atas. Sy nk pgi scan swasta pon msih kecik lagi bru nk masuk 6w. risau jgn ckp la. hnya mmpu jaga diri Dan doa je

we are same! doa byk2 ye...rehatkan badan