16 Balas

VIP Member

mse ank sulung tahun 2018.. sye xpuasa.. sbb ade spotting . mse tu.. belum ramadhan.. msih sya'ban...so gnti puasa.. bila spotting . admit ward.. tnye doc . doc trus ckp.. sye xbleh puasa .. dn 1 lg...klu ade kncing manis pn.. doc n nurse xgalakkn puasa.. skng sye preggy ank ketiga dri 1 kelahiran yg hidup . means.. klu Allah kurniakan rezeki ni hingga lahir akn jd ank kdua.. dn utk preggy yg ni pn doc xbg puasa . sbb sye ade kncing manis + mse 6w ade spotting now dh 17w5d

Saya masa bulan puasa haritu full, sebab saya taktau saya pregnant. Letih takde mood je. Tapi still puasa. Sakit jugak perut tapi tahan. Bila lepas raya dapat tahu pregnant, baby tak bagi chance hahaha. Meragam je kalau lewat makan sikit, terus sakit perut. Jadi tak digalakkan la sebab ada baby kan, tapi ikut badan sis. Saya sebab ada gastric and pregnant so nak ganti or puasa sunat takleh dah 🥲

Sy mengandung 20w mase bln puasa last year. Puasa hampir penuh, ponteng dlm 3-4 hari je. Tp dh takdir Allah, seminggu lepas raya, baby sy meninggal dlm perut. Kdg2 sy fikir mgkin sbb baby dh x ckup zat waktu bln puasa tu. Tp entah lah, semua tu asbab je belaka, Allah sedang uji kami sekeluarga…Alhamdulilah lepas raya tahun ni, sy disahkan pegnen lagi, genap setahun pemergian baby muhammad sy🥰

sy puasa ikut kemampuan. hari boleh puasa sy puasa habis. kalau letih sgt sy akan berbuka. tp sahur tiap² hari mmg bangun laa utk mkn. niat dulu berpuasa, kalau xlarat, sy berbuka. sy pn 17 minggu. alhamdulillah dh msuk hr ke 11 puasa ni, sy dh puasa 7 hari.

ikut kemampuan puan, alhamdulillah sy dpt berpuasa utk 2 anak sy sebelum ni..tertinggal 1,2 hari saje utk anak pertama dn sorg lg terkeluar awal pula time hujung ramadhan 😅... kalau x larat x mengapa boleh ganti puasa dan bayar fidiyah..

Wanita pregnant boleh berpuasa ape² pn tgk pd ketahanan diri masing², mcm akk klu time ramadhan tu tgh pregnant alhamdulillah dpt bertahan & puasa penuh dan dpt buat puasa sunat 6. Sis boleh try puasa sehari dulu atau buat selang sehari.

mcm sy dulu takdak masalah..sbb 2 kali dh mengandung tgh sarat dlm bln ramadhan..alhamdulillah tgal 1 2 ari je..cuma kalau puan nak puasa.tgk kemampuan diri..jgn paksa ok..

samalaa sy..sblmni tiap kali ngdung time puasa sy da sarat n dpt puasa penuh..Tp kali ni ngdung cepat sgt letih...mncungap je rasa..Xtaula puasa nnti cemana..baru 17w

17 minggu ni .. rasa nafas tu tercungak² sikit.. perut asyik mengeras jer tak selesa .. umm you all ada tak macam sy..

I pun mcm ni masuk 17weeks mengeras rasa berat sangat pastu nafas mcm kena blocked

kalau rasa larat, blh je. 😘😘 tapi kalau saya, tak boleh. sbb saya akan terasa nak batuk je sepjng berpuasa. lembik satu badan bila batuk nak muntah.

boleh puasa tapi kalau rasa ragu ragu boleh je batalkan puasa tu. ikut kemampuan. ada yg badan tak kuat nk terima kesian baby nnti

Soalan berkaitan

Soalan popular

Artikel Berkaitan