14 Balas

Sis anak saya semua taknak 🫠 dia nak nenen je 😭😭😭 Nurse suruh bagi makan 2-3 kali sehari so saya ikut la Tapi anak saya luak balik apa yang saya suap Saya stress sampai termarah dia 😭 Saya tukar menu setiap hari 😭 bubur + ayam, esok bubur + bilis, lusa bubur + pokchoy, tulat bubur + carrot Saya tambah sikit evoo... Semua dia luak balik.. buah pun sama saya suap guna feeder dia mengamuk taknak makan.. saya sampai buntu dah and now saya ikut je flow dia.. dia nak nenen saya bagi nenen.. kalau dia tengah tenang saya bagi nasi 😂 mungkin dia telan juga la walaupun sikit 😖😭 takpela asalkan tak kebuluran 😭 mungkin lepas ni dia boleh terima makanan.. Ada kemungkinan ke ea dia tak suka beras sumo? Huhu😭😭😭😭

sy bg bubur kosong dlu..dlm sesudu or 2 sudu..dlm 3 ari.nk tgk penerimaan masa 6 bln.lepas tu baru sy letak..ayam.. brokoli..kubis bnge avocado..bunga kubis..carrot..buah sy bg sbgai snacking..mcm dragon..Manis biasa2.lepas masuk 7/8/9/10 bln sy pelbagaikan..letak chesse..bg yogurt+buah..baru sy bg buah y Manis cam pear/apple/manggo dlm kuantiti y sesuai..butter unsalted..telo..ubi pepel/Oren/kentang.dan dlm masakan jgk sy letak kayu manis.alhamdulillah dah nk masuk 11 bln bb blh terima sume Jenis mknn.

Kalau ikut paed anak saya mmg awal2 kena intro bubur, sayur & protein dulu. After 2weeks baru bg buah tu pun as snack. Tp not too late. Dah kena varietykan bubur tu. Tumis2 dgn bawang. Cuma anak saya ni at some point berat dia tak naik sbb saya banyak bg makan carrot (nk rasa manis2 dlm bubur). Paed suruh bg sayur hijau

Sy rase okay tu 1 sudu besar. Ank sy mkn 1 sudu besar pun cukup dh, bg lebih dia x nak. Siap sendawa lagi. Perut baby lain2 sis, jgn paksa. Dia x nk ns, ganti yg lain bihun ke, potato ke. Saya kalau ns putih tu suka letak bunga cengkih sbb wangi, mcm pembuka selera nk mkn. Tp baby lain2 kn. Jgn risau sis.

Boleh sis, penganti nasi, mix bg seimbang ada sayur dan protien. Sy kdg pun letak buah pear atau epal penganti kurma sebab anak alah dgn kurma. Masak kari letak sikit. Suka pakai perencah faizah yg color biru sebab tak pedas langsung. Sedap jugakkk. Walaupun mknn baby. Cuma jgn terbiasa yg manis2. Nnt yg tawar2 dia reject. Hehe..

Maybe. Tak salah nak intro buah, cuma pastikan ianya hanya untuk snacking. Bukan ganti menu utama. Plus buah kan manis, sebab tu dia suka. Taste bud baby ni sensitive. Untuk umur macam tu sebab awal lagi kan, anak baru dalam fasa kenal2, 1-2 suap pun dah okay. Keep on offer.

Okay sangat tu awak untuk permulaan. Nanti boleh tukar protein, pelbagaikan menu. Kita follow the flow. Take time. Lagipun susu masih keperluan utama untuk bawah setahun.

tenang puan.. ingat tau buah tu utk snacking je. jgn sbb anak suka mkn buah mommy bagi banyak buah je.. nanti anak tak cukup nutrisi mommy lagi pening berat tak naik lah tinggi tak tambah la kepala la membesar la

Stress 😭😭 tiap kali nak bg makan mesti termarah anak lepas tu saya yang nangis.. 😭

bab anak nak mkn x nak mkn nie memg mcm2 sbb sis.. bg sye 1 sudu besar tu da kre ckup utk pmulaan.. anak sye dr 6 bln smpi stahun 7 bln nie mcm2 series nak mkn, x nak mkn.. ikut mood..

ye btol.. mest akan ade mse anak tolak semua jnis mknn.. bg sye x salah pn klu sis intro buah, sbb nant sis tetap kne introduce 1 hidangan lengkap.. n bg sye normal klu anak mkn sikit/ ada mknn yg anak ske, ade yg x.. asalkn anak nk mkn..

Kalau ikut betul2 rule untuk bagi baby yang 1st time makan ni memang kena bagi nasi dulu Then sayur hijau Cuba campur carrot dalam nasi Sayur2 yang ada rasa manis2 sikit

Carrot ea.. nanti saya try

nasi kosong rasanya tawar.baby dah pandai memilih rasa..jadi boleh intro dgn lauk + sayur campur sekali dgn nasi putih..

Saya tak pernah bagi bubur plain.. dari day 1 dah bagi bubur nasi + ayam + sayur

buah manis, nasi rasa gituuu je. tumis ke apa ok je.blh try. btw anak 6m masih susu utama jd mommy tkyh pening

tenang puan.. ingat tau buah tu utk snacking je. jgn sbb anak suka mkn buah mommy bagi banyak buah je.. nanti anak tak cukup nutrisi mommy lagi pening berat tak naik lah tinggi tak tambah la kepala la membesar la

Soalan berkaitan

Soalan popular

Artikel Berkaitan