15 Balas

VIP Member

makan pagi kul 6am, pastu relax n tarik nafas ,rehatkn diri, lepas sejam dua baru mkn,, tapi saya start mkn pukul 12 tghari sbb nk ubat tu betul2 sebati bila mkn x muntah,, klau mkn mlm pukul 12 last meal saya mkn dlm pukul 4 ptg atau 5,, itu pun ambil masa perut nk hadam makanan tu,, sbb tu sy jarak kn mkn ubat tu beberapa jam supaya mknn yg sy mkn serap, penat dah mkn n muntah blik kan sia sia je😬

tukar obimin,, kk mmg suggest dua tu ,, kat kk sy dalam bilik misi ada bakul,, depa suh ambik obimin klau zincofer x boleh telan,, obimin xde rasa iron sngat lepas telan tu,, cuba try

ubat ni kuat sikit.. sy pn mkn ubat ni.. ad masa mkn ok xrasa mual nk muntah.. ad mse ble mkn rse mual je.. tau2 mmg xley nk tahan dh n trus muntah.. biasa kne mkn ssuatu dlu utk isi perut sblm telan ubat bsr ni.. bru ok sikit rasanya.. sbb hb msih low tu yg mkn ubat ni

1st day saya mkn ubat ni 1jam lps tu baru mkn... Muntah terus. 2nd percubaan pulok mkn ubat ni terus mkn... Alhamdulillah ok 2hari berturut2. Tp cubaan lain pulok 30minit lps mkn ubat bekpes muntah jgk... Xtahu lah serasi dgn saya x... Hahahaha

Zincofer ke ni? sy pun kena bagi ubat ni. selepas sejam makan ni memang akan mual pening. penuh liur dlm mulut. ingtkn morning sickness. tp gagahkan juga. dlm 3 jam mcmtu hilang mual tu , sbb slps tu sy cuba isi perut. sy pun ingt nk ckp dgn nurse nk tukar ubat.

dlu mse doc bg sy zincrofer ni dia ada suggest ubt maltofer tp kena cari kt farmasi. dia kata sdp sikit yg tu.. kuat sama.. cuma yg maltofer rasa coklat.. prnh jgk mkn yg ni dlu.. rasa ok sikit dr zincrofer.. xde nk mual balik

saya time pregnant ni pon bila mkn ubat mesti nak muntah😅tak thu kenapa... saya kalau lepas makan ubat kena cepat2 makan buah limau bagi rasa masam2 sikit baru tak muntah...sis cuba lah mana tahu okey nnti

kalau air Sunquick awak boleh minum tak..kalau boleh cuba awak makan ubat dengan air Sunquick.... sya nasi pon sama macam awak tak boleh nak telan sangat...mesti nak muntah😅saya makan biskut dgn koko krunch je untuk alas perut bagi tak lapar...

Saya makan ubat ni perut rasa tak sedap n pening kepala . Tapi nurse suruh minum dgn air sunquick Lepas tu baru makan mcm roti canai ke . Klu x ok lagi try mintak tukar vitamin lain

tq atas share sis

sama la MCM sy...xblh makan ubat yg ni mesti muntah busuk plk tu,last2 sy pergi farmasi beli ubat tambahan darah obimin tu baru blh ok..xmuntah dan xda bau..

mgkin kene tuka ubat jugk

Kalau nak cuba tukar zincofer boleh tukar ke iberet atau maltofer. Nurse sy bagitahu. Tp kena beli sendiri sbb kk tak sediakan iberet/ maltofer

ouh baik tq sis

saya pun tak boleh makan ubt ni, sy akan mintak tukar kepada iberet..untuk kk sy alhamdulillah disediakan tak perlu beli sndiri

Sya ada gak mkn ubt nie .. leps tu muntah balik semua yg mkn .. terus selera mkn hilng smpai skrg .. nk mkn nasi pn tkleh msuk ..

mgkin kene tuka ubat sis

Soalan berkaitan

Soalan popular

Artikel Berkaitan