12 Balas

Hi sis, sy guna Aowaleet sis, setelah 4 bulan bersalin rasa pergelangan mcm patah apa lagi mau pusing tangan urut pakai minyak angin tambah bengkak sekali sy guna minyak Aowaleet utk anak sy utk redahkan kahak dia, baru sy try dekat pergelangan tangan ttba mcm rasa magic sakit tuu hilang tp lekukan tulang tuu masi ada laa, insyallah sis cuba dulu yaa manatau berkesan dengan sis

masa saya mengandung anak first kene macam ni...mungkin sbb masa mengandung anak first on off makan vit dan mnum susu. skrg mengandung anak ke dua... memang konsisten amik susu 2 kali sehari dan makan vit setiap pagi.alhamdulillah xde da sakit2.. setiap bangun pagi exercise dlu tangan.

saya time preggy mcm nielah. Mmg sakit sgt2. koyok n minyak angin jelah jadi peneman. Doctor ckp lps bersalin hilang, alhamdulillah mmg hilang. Lagipun time nie kalsium kita smua kena share ngan baby.

wuih.. saya sampai dah bersalin pon sakit lagi. mula2 tangan kiri, pastu beralih kanan lak.. skang nak angkat anak, kena letupkan dulu jari tu..baru boleh angkat. kalau x, sakit 😑😑😑😑

sama. dah bersalin 7 bulan masih kram dan sakit

sy sepanjang mengandung kne macam sis,tp sy 24jam sakit..tido mmg xboleh nk lena..lepas je bersalin trus hilang rasa sakit2 sengak,kebas semua tu. alhamdulillah..pembawakan je ji

pembawaan kdg lain2.. byk kn slwat istgfar..kalau xpon pakai air suam agak hangat2 sikit dan pakai dettol utk cuci kerapkan

VIP Member

try tgk dkt wall sy..sy pnh share ttg ni dan teknik senaman.. hrp dpt mmbntu puan 😉

Masuk tri3, kiri kanan tgn ng jari² kebas, kembang tiap bgun pagi/tjaga tgh malam 😌

Kalu sy terjadi selepas bbrp bulan bersalin..smpai nk mandikan bby pun xbleh..

carpal tunnel syndrome tu. blh google exercise utk krgkan sakit

Soalan berkaitan

Soalan popular

Artikel Berkaitan