38 Balas

saya hari hari makan durian sis . sebab saya nii hantu durian . takut jugaa masa mula mula makan . takut baby kurang aktif ke apee . tapii bilaa lepas makan durian tuu , terus tuang air masak dalam pangsa durian tuu . minum banyak kali supaya badan tak panas , nd doa yang baik baik jee semoga anak dalam kandungan sihat sihat jee . Alhamdulillah bilaa sayaa makan durian tuu , lain pulaa dengan baby . aktif semacam jee dalam perutt 😂

Ye sis...bby aktif sbb durian tinggi kandungn gula🤭 manis

Pernah masa ngandung anak ke2... baru 30w mkn durian mcm x de apa2 je... skli esoknya baby kurang aktif... g hospital kena bebel gak tp alhamdulillah, baby sihat.. dah darjah 4 pun anaknya... tp kesan sampingan nyer, anak ni x suka mkn durian... jgn kat seulas, secubit pun dia x nak mkn... 😄😄😄

Geng laa ank sya sis.. saya bab mkn durian tym ngandung mmg x kiraa kiloo slgi x hbiss x hentii... Tpi bilaa ank da bsar mang x sukaa durian asal sru mkn skit.. busukk kata nyaa😂

Saya smpaii ank ke tigaaa x hengatt duniaa bila mkn durian.. smpaii berbiji2 durian.. sbb kbun durian pak pnyaa asal bak balikk msty hbis dlm 5kg durian 😂😂 alhamdulillah ank oke jaaa.. tpi effect diaa ank x sukaa laak mkn duriann skit pn x mo jamahh baukk kata nyaa 😂

sy mkn durian wktu pregnant 38 minggu. mlm tu mkn pulut durian. terus tak boleh tido smpi subuh. 3kali naik trun tangga ke toilet siap poo poo 💩suma.. sb kat rumah MIL tido bilik atas. esoknya sakit menggigil. terus ke hospital tghri tu. pkul4 ptg bersalin.. 🤣

Sy dlu xtau preggy.. Mkn durian byk jg😂 sbb period lmbt igt hormon brubah lps kwen ke ape.. Skli delay 2 bln.. Bru rs nak check.. Rupa yee nak msuk 3 buln da.. Alhamdulillah okey.. Allah tu jg. InshaAllah. Mkn je sis.. Tp berpada2. 😁

VIP Member

Hantu durian macam saya, saya makan je hari tu sebab teringin punya pasal dapat habiskan 9 ulas. Sekarang saya dah 34 minggu 3 hari juga.. Tapi badan kita tak sama, so kita berhati2 yer puan.

Kalau pglmn sy dulu, prnh skli mkn durian x ingat dunia.. ttba lps mkn tu bby jd kurang aktif hehehe so masa tu baru mcm nyesal makan byk .. tp still mkn gak la lps tu tp cuma x lbh 3 ulas

VIP Member

Mak saya & mil bagi makan seulas 2 je..tapi macam selang seminggu makan lagi..tak banyak tapi kerap juga..cuma kalau boleh jangan makan banyak sis.. Semoga sis & baby sihat🥰

Aminn... Terima kasi doanya

Inshaallah okay tu wak..sy baru 6 bulan..haritu makan 5 ulas sbb teringin sgt..geram pulak kalau tak dpt..tapi alhamdulillah doktor kata bby okay..and activ..🥰

Sertakan dengan air masak yang banyak . Insha Allah takde apa apa . mak saya selalu cakap orang Mengandung ni Allah Sentiasa Lindungi . Think positive 😌.

Soalan berkaitan

Soalan popular

Artikel Berkaitan