18 Balas

Boleh je minum milo, horlicks tp kurangkan manis. Kalau jns hb low n kne ambil ubat. Elakkan caffeine and tea. Sb nanti keberkesanan ubat tu hilang. Kalau ngidam sgt sgt, mcm sy pnh ngidam nk neslo n teh ais. Sy minum je tp jarakan dgn pengambilan ubat. Kalau nk ubat cpt larut kne minum dgn jus orange

VIP Member

Horlick ok tp milo same je ngan kopi,teh,nes ade kafein x elok tuk ibu mengandug,gaggu khasiat vitamin smpai ke badan.. hb boleh turun.. sy mule2 x tau pasal milo tp pas hb turun nurse cadagkn stop milo pas2 naik balik hb sy..

Ouh mcmtu yaa .saya minum teh pstu kacau saya punye hb jd tukar ke milo pun sama hb ttp poblem .tk expect pulak milo tu yg punca .lepasni saya cuba stop ,mana tahu hb naikkan .apa2 pun thanks yaa

VIP Member

Boleh sis. Moderately. Utk teh, limit cafein per day 150mg, klo tgk kata dr imelda tu.. Sbb klo lebih tendency missc tggi. Horlick milo boleh amik tp jgn byk ya, sbb gula tggi. For details, bgus refer doctor

Nurse kat klinik sy checkup xbg sy minum teh kopi dgn soya.. Die ckp lg milo xpe.. Boleh minum.. 1st time sy dgr soya xboleh minum klu hb rendah..

ha'ah tu lah 😅🤣

Horlicks ok, tapi kurangkan milo. Milo sebenarnya ada kafein juga.. boleh turunkan paras hb juga macam teh, nescafe

Seeloknya msa hamil elakkan minum kafein. Milo pn elak sbb ada kndungan gula. Baik mnum air putih, susu atau jus.

VIP Member

Smua sy pun ada minum.... Tapi kadang2, atau teguk sikit sekadar nak try...yg penting makan byk sayur n buah

Setakat secawan sehari bleh je,minum 2jam sblm nk mkn ubat..tp klau hb low..klau bleh elak kn la minum hri2

Saya kurang kan minum teh sbb bile minum saya xtahan angin teruj. Btl2 teringin br saya minum

Nurse pesan kt saya, x boleh minum teh, kopi, nescafe. Boleh minum horlicks dan jus buah

Soalan berkaitan

Soalan popular

Artikel Berkaitan