✕

16 Balas

Sebaiknya anda berjumpa doktor atau pakar kesihatan seperti bidan untuk mendapatkan nasihat yang tepat. Kegagalan untuk merasakan gerakan bayi dalam kandungan mungkin perlu dinilai oleh pakar untuk memastikan kesihatan bayi dan keselamatan ibu. Untuk rasa buncit setelah makan sedikit, ia mungkin disebabkan oleh perubahan dalam badan semasa kehamilan dan juga pergerakan bayi. Tetapi untuk pasti, adalah penting untuk berjumpa doktor untuk penilaian keseluruhan. Jangan ragu untuk berkongsi tanda dan simptom yang anda alami dengan doktor untuk mendapatkan penjelasan yang lebih terperinci. https://invl.io/cll7hzz

Saya due Dec 2024 juga. Semalam baru dpt rasa baby kick, lembut jela tapi. Sebab dia kecik dlm 10cm anggaran 15w ni. Saya belum pg check klinik 😅 tapi normal kalau baby belum tendang sbb anak first lambat juga. Yang second ni pun tak nampak baby bump lg n buncit juga lepas makan lepastu kempis balik 😂 normal kot. Tapi sis dah check scan, inshaallah semua okay.

Sy pun 16w. Anak ke 4. Kdg2 rasa pergerakan halus baby. Tapi harini sy risau. Sbb perut sakit2 mcm nak period tp xde turun darah ke apa. Sampai rasa nak g scan nak cek heartbeat baby tp masih berusaha utk positif. Kdg2 bila x rasa gerak tu terus risau.

Saya pernah mcm ni, mmg terus gi klinik buat scan sebab first mom kan, saya taknak risau2 tu terus gi scan

sama sis , sy ni pom second baby tpi perut tak nampak sgt kalu lepas mkn je nmpk membuncit 🤭 pstu kempis balik . dulu first baby dh nmpk perut tpi yg ni lmbt plk perut nk besar ..

tu la kan.mgkn sbb besar bby pn xsama agknya kan

sy 18w bru rsa bby gerak..kena hayati betul2 msa baring letak tngn dkt perut baru rasa mcm berdenyut tu..mula2 sy pn taktau rsa bby gerak tu mcm mna sbb first mom jgk 😂

Saya dah 17weks. Taktau dah rasa ke belum? Kadang duduk diam-diam menghayati juga. Taktau ler rasa dia tu macam mana sebenarnya. Saya first time preggy

klau sis lg excited nak rasa kan.sy ni dh preggy ke brpe Kali pn stiap kandungan tu Mmg xsama

saya 19 minggu pun masih x rasa gerak baby lagi... tiap ari pujuk suruh gerak.. xtau la kot perut tebal x rasa... kitanya gemuk..

ohh sis dh 19w pn xrasa lg apetah lg yg 16w ni😄

sy 17 mgu pun blom rasa gerak bby sgt.rasa dia gerk sikit2 je tp ad la rasa tak bape kuat lgi.mungkin kita akn rasa gerkan tu momy.

selalunya 5 bulan baru betul2 rasa pergerakan baby.. tp 16w ni die akan rase gerak2 manje je sbb baby masih membesar..

sy dapat rase denyut bile sy kenyang,bile sy baring atau tdo,bile duduk lame dlm posisi same...sy 16w due bulan 12

Soalan popular