10 Balas

sy gdm on medication alhamdulillah dari bilik bersalin sampai katil wad baby stay dgn sy.. nurse ambil sekejap je dlm smlm utk bg ibu berehat.. sb sy bersalin ptg.. pagi esoknya nurse hantar balik.. even baby kuning pun dia letak sbelah katil kita jgk kecuali kes2 kuning tinggi baby kena dipisahkan drp ibu la masuk nicu..

huhu saya takde gdm. jiran katil sebelah ada gdm. dia balik lagi awal discharge ngan baby skali. saya punya baby kena stay seminggu sebab kuning. jangan bimbang, dah balik diorang akan suruh monitor dengan mesin je. lain la kalau ada masalah teruk pada baby.

sy baru lepas bersalin 13hb 3 aritu..sy ada gdm on dc..lepas bersalin, baby stay dgn sy kt wad..nurse akan amik baby bila nk cek gula je..pastu boleh discharged skali dgn kita 😊

trma ksh bg info.. slmt berpantang yer sis.. 😊

Kalau baby xde masalah lps lahir (xde sebab utk baby warded), baby akan stay dgn ibu n balik sama2..kalau baby lahir kne warded, ada kemungkinan ibu balik dulu..

sy anak ketiga gdm on diet control. baby stay with mother.. bila nak cek gula nurse akn dtang. kalau gula okey. hari yang sama boleh balek.

VIP Member

Time saya dulu baby duduk sekali dgn saya kat wad. Setiap bape jam diorang akan check bsp anak & ibu. Kalau bsp dedua ok, boleh balik sekali.

owhh okey².. tq

xkne tahan wad pn. dia bagi pada kita. discharge pn sama. t checkup klinik dorg akn cek gula. dlm hospital pn dorg cek

bru bersalin 22/2 gdm on ubat.. baby bleh dok ngn ibu... cuma cek gula baby je tiap bpe jam

sy baru brsalin 10/3 .. ada gdm on dc .. baby boleh balik skali dgn kita

TapFluencer

Terima kasih yg bertanya dan jawab.. . info bermanfaat 👍👍👍

Soalan popular

Artikel Berkaitan