Boleh pregnant ke??

Hi, sy pernah keguguran awal bulan 8 tahun ni. Pernah cek upt slps keguguran, tapi mmg 1 line dah. Bulan nih tengok calendar dh trlepas period. Ada pening kepala, breast sakit sangat sangat. Saje buat upt tiba2 naik 2 line. Adakah ni tanda sy pregnant?? #firstmom #bantusharing #ingintahu #pleasehelp

Boleh pregnant ke??
21 Balas
Tulis jawapan

sy buln 4 gugur.. hujng buln 5 sy period skrg dh 3 bln lebih.. buln 6 cek 2 line.. mulaยฒ mmng sy tak nak berharap sis.. memng sy tak pergi cek klinik.. sy tggu sampai ada rasa alahan.. dan masa tu pulak nk rehat kan badn betulยฒ.. tak nak begerak sana sini.. mmng duduk rumah.. sampai la 3 bulan baru buka buku.. nasib baik doktor tak marah hahah... kalau dpt sis tggu dulu la sampai bulan 10.. kalau nk cek jugak boleh la p klinik.. sy first nk bukak buku haritu.. misi mcm tak prcya sy pregny balik.. dorang ckp hormon lepas gugur je tu.. lastยฒ scan mmng ada baby... kalau tak mmng mrajuk la sampai perut besar baru ke klinik hahah

Baca lagi
2y ago

Diri sndiri pun tak caye. Sbb mmg boleh ckap selalu tuh mmg tak lekat smpai tak cek upt dah. Tiba lepas gugur, lmbat dtg bulan. Saje je cek lagi naik 2 line. Tpi sy kerja luar. N mmg jenis yg aktif. Nih tgh tnggu awal bulan depan. Buat masa skrg beli preg test strip tuh je bnyak2. Cek dari situ. Doakan sy ye. Kalau ada rezeki kami kalini. Dapat sorang ni pun cukup lah

InshaAllah ada ni sis. Kes sama macam saya. Lepas gugur tak sempat period terus lekat semula ๐Ÿ˜ƒ tapi kandungan lepas gugur agak fragile sebab rahim belum sembuh sepenuhnya. Masa tu sebenarnya dr pun suruh rehat 3-4 bulan kalau nak pregnant lagi. Tapi dah terpregnant, nak buat macam mana kan. Hihi. Kalau boleh sis banyakkan rehat & jangan buat kerja berat sangat. Macam saya awal2 pregnant tu masih ada spotting & bleeding. Kena checkup tiap 2 minggu & on duphaston sampai 14w ๐Ÿ˜Œ

Baca lagi
2y ago

Kaann. Kita ni klau nama mak mak, nama prempuan mmg takleyh duk dia ๐Ÿ˜‚๐Ÿ˜…. Ohh faham. Ada betul juga. Kiranye prgi je cek dari awal ye. Klau apaape berlaku dh ada record n dah ada langkah jaga jaga. Baik baik. Terima kasihh atas pandangan awk ๐Ÿฅฐ

sama macam saya gugur bulan 4, ingatkan nak rehatkan badan smpai 6bulan. tupยฒ bulan 5 lekat.. taknak mengharap sangat time tu sebab saya dah 3 kali gugur.. pergi klinik swasta untuk scan, dalam fikiran dh terfikir kalau kalini bukan rezeki saya, saya redha.. waktu tu 9minggu saya scan ehh nampak baby + heartbeat kuat dan dah gerak sikit.. mcm dalam mimpi , sebab 3 kali gugur selalu scan kantung kosong sahaja.. sekarang dah nak masuk 6bulan.. alhamdulillah..

Baca lagi
2y ago

Yekee, mmg bebetul ye. Kalau dh smpai masa tu Allah nak bagi tetap bagi. Sy pun tk trpikir boleh lekat. Tk mengharap. Yg nih pun mnta awak doakan kalau ada rezeki kami kalini. Doakan sy n kandungan kuat n sihat. Skrg pun masih ada rasa takut takut nk harap. Cuma tadi ada pendapat prgi klinik awal sbb ada kes sblm ni. Mcm lebih baik rawat awal. Kalau takde rezeki juga maksudnye ada yg lebih baik lah yg Allah tau. Pape pun tahniah sis n doakan sy ye ๐Ÿฅฐ

Tahniah sis.. Sama macam saya.. awal buln 6 gugur.. belum sempat haid bulan 7 mengdung.. Tapi saya rajin spoting.. yang pling teruk masa tu sampai keluar darah banyak n darah beku... time tu dah redha dah.. sebab ingatkan gugur.. sebab darah beku besar mcm hati ayam tu keluar... bila scan tgok jln.. jln tutup rapat.. baby hearbeat okay.. masa ni 8minggu.. lepas tu check up 11minggu.. Alhamdulillah scan baby dah besar.. dah lompat2...

Baca lagi
2y ago

Waahh, tahniahh โค๏ธ risau betul kalau ada spotting nih sbb ada pngalaman sblm. Rasa trauma. Semoga awk n baby sihat dan aktif. Jaga diri n kesihatan. Andaikata ada rezeki sy kalini, doakan sy n kandungan sy kuat dn sihat ye โค๏ธ

saya pun pregnant lps gugur n tak datang period pun.. tp mengandung kali kedua kluar spotting. terus ke klinik dr bagi ubat kuat rahim n xbuat keje apa2 slama sbulan. hanya bangun tido, makan, solat je.. baring sebulan xmampu nk buat keje berat ๐Ÿ˜‚ sbb rasa sgt dlm rahim kita tu mcm xkuat lagi..

2y ago

Ha ah tak sempat period. Smpai tanya bila masa lekat. Rasa mcm cepat. Cuma sy mmg jenis aktif n bekerja. Skrg ni pun masih bekerja. Kalau ada penghuni dlm rahim sy ni. Doakan dia n sy kuat ye. Mcm tak percaya sbb selama ni kita berusaha takpernah dapat. Yg gugur sblm nih pun tau tau sy alah. Belum smpat badan rehat. Yg kedua ni pun tau sbb tk period, breast sakit sngat smpai rasa nak naik angin kat smua benda bila tersentuh tuh

Saya gugur tahun lepas bulan 9. Selang sebulan saya dapat tahu pregnant bulan november dan sekarang tengah berpantang๐Ÿฅฐ Tahniah puan, jaga diri ya๐ŸŒน

2y ago

Ohh kiranye puan sempat period sekali lah ye?? In shaa Allah. Terima kasih ๐Ÿซถ๐Ÿป Tahniah jugaa. Selamat berpantang ๐Ÿฅฐ

TapFluencer

congrat sis,prgnt tu alhamdulillah,sy pun cm to sis lps gugur memg senang lekat,sy 3kali gugur,yg ni alhamdulillah lekat dh nk masuk 7buln prgnt

2y ago

Yekeee, ramai ckap lepas gugur mmg senang lekat. Ada hikmah rupanya. Ingatkn yg gugur tuh lepastuh takde dah. Cuma dpat lah sedapkan hati org org yg ckap kita mandul. Tiba2 dpat yg kedua ni. Doakan ada rezeki kami kalini ye. Awk take care okeyy, jaga kesihatan. Semoga awk n baby sihat โค๏ธ

Sy pon bru gugur ujung bln 7 hari tu๐Ÿฅน๐Ÿฅนsy dok usaha lg ni doakn sy jgk ye kwn2 hrp bulan ni ada laa brita gmbira๐Ÿคฒ๐Ÿป๐Ÿคฒ๐Ÿป๐Ÿคฒ๐Ÿป

2y ago

In shaa Allah, Aamiin. Semoga ada rezeki anak buat awak. Jangan stress stress n terlalu memikirkan tauu ๐Ÿฅฐ Nanti mood kita, hormon smua tak stabil ๐Ÿซถ๐Ÿป

in Sha Allah pregnant tu. cuma kalau ada history miscarriage,boleh buka buku pink awal. nnti doc blh pantau. semoga kandungan sis baik2 saja

2y ago

Awal bulan 10 baru plan nak pergi scan. Kalau doc sah kan ada, terus g kk utk buka buku. Tpi kalau prgi kk nak buka buku awal tuh bgytau jelah pada dia ye kita ada miscarriage history?? In shaa Allah, Aamiin. Terima kasih ๐Ÿซถ๐Ÿป

VIP Member

boleh JD hormon gugur x habis lagi atau memang betul pregnant. scan Dr lagi 2minggu untuk confirm.

2y ago

Slps gugur mmg ada cek. Last cek 26/8 mmg 1 line. Bulan 9 nih saje cek sbb calendar period 9/9 tpi tk period, pening, breast snsitive sgt jalan pun sakit. Terkejut tengok line tu. Bley jadi preg ke atau nak period ke tktau lah. Dah 2 hari nih line terang mcm tu makin cepat dia naik. Kalau dalam awal bulan depan pergi klinik utk cek boleh ke??