20 Balas

sy masa 1 trimester boleh katakan kerap ratah maggi mentah cicah dgn mangga muda.. sb tu je boleh telan dgn mual2 nya xda slera mkn.. suami pun xleh kata apa nak larang kesian sy xmkn pape.. bila dh masuk trimester kedua bby start trima zat drp apa yg kita mkn auto perasaan nak mkn maggi tu dh hilang.. alhamdulillah perkembangam baby seiring usia dia skrg sy dh 24 weeks..

Pengalaman kakak ipar sy pregnantkan ank sulong perempuan. Dari first trimester sampai akhir dia alahan teruk dan xleh makan apa2.. so peneman dia megiiiiii je hari2 sis.. wajib! Saya saksikan moment tu😂 now ank dia dah 16 tahun, top student kat skolah pulak tu n fav ank dia pun megi jugak.🤣🤣alahaiiii..

VIP Member

Boleh sis. Jgn kerap. Saya masa pregnant sebelum ni pun teringin makan maggi. Lps tu saya makan je. Orang kata tips makan maggi, rendam dulu maggi nya biar tanggal dulu lilin nya , lps tu buang air nya, masukkan air baru dan perencah. Perencah jangan banyak.

Saya selalu buat gini.

saya jga tmbah bln posa nii mnum yg brgas..tp saya letak pnuh air putih dlu jnji dpt rasa oren FN tu..tp tk slalu..jnji lepas liur kita..mklom org hamil slera mcm²

Boleh tapi jangan selalu. Kawan saya anaknya jaundis sebulan sbb asyik makan megi and minum air gas. Mommy2 kurangkan ye 😘

Yeke..tp nasib baik Sy nie x ske minum air bergas..

mkn je asal jgn kerap sudah la.. sbb maggie tu tinggi msg nye.. x elok utk kandungan..

💕🤗

VIP Member

😁😁😁 sy awal pregnant pn bantai makan tapi x kerap la

Makan je kalau teringin...saya pon teringin makan je...tapi tak slalu

VIP Member

Saya 7 weeks ni pn teringin nak makan maggie.. Especially kari 🤤

Boleh tp jgn kerap n byk letak perasa..

Soalan berkaitan

Soalan popular

Artikel Berkaitan