✕

7 Balas

mistake sy waktu susu kn anak no3..kalut fikir nk bg anak susu bdn even letak umah pengasuh pun..kesilapan yg paling trbesar sy buat, pump susu bdn seawal baby 7hari..xsngka susu bole jd drop since baby 3bulan.. baby terpksa minum susu botol..so nk xnk mmg kne beli susu formula..+- nk kje..tp baby minum susu botol +mngempeng jee dgn kita..sudahnyaa berhenti kje.. dh duk umah..beranak jela kje..nie tngh pregnant yg ke4..last year bulan 4 bersalin no 3..bdn mmg xready.. tp nk buat mcm mna redo jela..

maaf sis, kenapa susu badan drop sis lepas 3 bulan. Setahu saya, kalau sis pump awal tu maksudnya supply sis akan bertambah kan..

Sama macam saya jugak saya ada tanya nurse kat klinik masa checkup anak dia syorkan minum horlick waktu pagi dengan biskut oat atau roti jagung lpas cuba susu mmg meriah balik sekali pump dapat 5oz sehari 3x pump dengan anak direct jugak selang sejam lpas anak direct cuba pump. Air putih pun kne bnyak minum. Lobak putih sangat membantu yg paling penting kene tenang2 je time pump tu baru susu meriah .

Puan stress ke? Banyak berfikir ke? Ada tekanan ke? X cukup rehat ke? Sebab benda2 ni antara punca kenapa susu drop walaupun dah buat mcm2. Bukan mesti cari jalan utk banyakkan susu je tapi otak pun perlu bekerja utk hantar signal ke breast utk hasilkan susu yg banyak. Kalau kita penat, mcm mana kita nak bekerja? Mcm tu la jugak dgn otak

Saya berada di situasi yang sama. Anak lagi 3 hari masuk 2 bulan dan makin kuat menyusu. Setiap 2jam pam dapat 2oz je tak naik2 pun. Jadi saya kena topup susu formula bagi anak saya.

sy selalu tak suggest pam 2jam sis . sbb kita akan stress n terkejar2.. minimum 3 jam pun ok dah rasanya.. malam kena bangun pam juga.. mlm bnyak penghasilan susu..

buat power pumping sis. sis byk mnum air masak, jgn stress2. InsyaAllah susu akn brtmbh

power pumping tu mcm mana?

Lobak putih banyakan dalam makanan

lps pump kne mkn.

Soalan berkaitan

Soalan popular

Artikel Berkaitan