Bersalin awal

Sy due 10 mei tpi dah bersalin smlm 36w5d berat bby 3.64kg.. Bersalin sebb leaking.. 15hb leaking kena tahan wad.. 17hb bersalin.. Doc pln cukup 37w nak induce tpi bby nk keluar sendri..

7 Balas
Tulis jawapan

awk leaking yang cm mana yaa sbb kita firstmom ni kadang tak leh beza sama ad sluar dalam basah sbb panas ke atau lepas cuci dari buang air ke basah ke ? atau cm mengalir bila diri ke cm mana ? sbb sy sllu standby sluar dlm bila lembam lepas g toilet sy akan tukar so sy confuse juga

1y ago

Leaking tu air mengalir sampai ke kaki.. Mcm sy leaking sikit2.. Tpi bila pkai pad penuh jugk la..

Alhamdulillah baby nk kluar cpt sy skrg ni 37 minggu. dlm hti nk sruh bby kluar cpt tp xblh bby nk dduk dlm perut lgi๐Ÿคญ..brt bby 3.31kg due sy 9/5..klu blh xnk ikut tarikh yng di tetap kn tu nk 38 minggu ke

1y ago

due sy 3/5 jugak.. perut da kerap mengeras + sakit bwh perut bila bnyk jln. tapi blm ade tanda lain lagi ni. Harap jgn la lmbt sgt baby ni kluar. dok pujuk2 jugak cepat keluar๐Ÿคฃ

Best nya dah selamat bersalin. Doakan saya selamat bersalin tanpa induce juga ya. Kalau belum ada tanda2 8hb/mei ni nak kena paksa bersalin sbb sy ada darah tinggi ๐Ÿ˜”

1y ago

Kita sama2 doa yaa semoga dpermudahkn urusan kita due saya 3/5 tp dokter tk ckp apa lgi .. tanda ada coklat tp ank pertma org ckp lmbt hurmm .. semoga mudahh bersalin kita semua amin amin

Dekat ja due kita ni, saya pula due 12 mei.. Doktor suda tetapkan tarikh serah diri at 38 weeks = 27 April ini.. sbb sya ada tinggi darah sejak 32 weeks.. Nervous weh..

wahhh due sy nk dekat ngn awk , awk da bsalin sy nervous lgi ๐Ÿคฃ mcm mna boleh detect leaking ye ? klua byk ke skit je

1y ago

Keluar sikit2 bila berjalan terasa air keluar turun sampai ke kaki.. Pakai pad terus ke hospital.. Leaking ni tak rasa sakit pon.. Cuma kena pantau warna air yg keluar.. Kalau hijau bahaya tanda bby dah berak..

wah tahniah awak.kita due sama.tpi kita belum lgi ni heehe

kte sama tarikh due,awk leaking tiba2 ke?

1y ago

Ya leaking tiba2.. Keluar sikit2..