10 Balas

Sy pun rasa takut.. Utk elak sembelit sy banyak minum air dan makan buah buahan masa berpantang. Sy tak makan nasi kering xde kuah. Makanan sy mesti ada kuah n ambil dalam Kuantiti sedikit. Baru 16 hari pantang..

sy bedal je berak 🤣🤣 lg lepas bersalin silap teran jd buasir. adoii. berak je laa tandas cangkung. bersimpuh la berak. mkn oren amek vitc. mnum sunkist. taik nye pun tak de la seketul². lancar je hehe

sebelum keluar hospital doc ada bekal kan ubat lactul . makan ubat tu hari2 nanti najis nya lembut je . jgn tahan nanti lagi keras . tak pun pegi farmasi . ada ubat .

kak ipar sya yg baru habis bersalin bulan lalu suggest sya utk makan buah betik inshaAllah lancar buangan 🤲🏻 sya pula 37weeks da, due date 10/01 🥹 doakan sya ya

semoga dipermudahkan urusan bersalin awak ya. inshaAllah selamat semuanya☺️

saya minum ubat. mmg kena prepare dari hosp, senang berak dan smooth. kli utk yg byk jahitan kena pelanpelan jgn mgejan tau 🙋🏻‍♀️

Saya makan lactul 15ml pagi selepas subuh. Aaa lepas tu membuang smooth je 🫶🏻 saya normal + vakum.

Alhamdulillah terima kasih untuk feedback semua. sy dh berjaya membuang😂 rasa bangga betol lah🤣

boleh try lactul atau duphalac syrup. ubat lembut najis . boleh beli kt pharmasi.

terima kasih semua. nnti sy minta husband belikan ubat tu.

mkn lactul, xpun minum susu atau air oren

Soalan popular