Susu badan kurang

Baby dah sebulan dah tapi susu badan kurang sangat, try pam tak sampai 1oz pun 😭😭😭😭😭😭😭😭😭 tah lah rasa stress 😒😒😒 siapa jeh taknak susu kan anak sepenuhnya susu badan kan 😭😭

7 Balas
Tulis jawapan

maaf ya puan, sy ada baca sebenarnya kita je yg rasa tak cukup. lg2 firstime mom kan. inshaAllah cukup je klau berat bby naik, kencing berak pun lancar. tp tula kita ibu memang akan risau, rasa mcm bby tak puas kan? sy pun mcm tuu πŸ˜‚ buat masa nie sy memang topup fm. lg pun waktu lahir anak sy kecik dan kena jaundice. niat nak stabilkan anak dlu bru fully bf. bg sy tak salah pun topup fm (tp memang susu ibu yg terbaik), asalkan anak sihat inshaAllah πŸ˜…

Baca lagi

Ransangan daripada pam dan baby tak sama awak. Saya setuju dengan mommy yang dah komen ke awak. Nak tahu cukup ke tak susu, macam apa yang mommy tu dah komen ke awak. Jangan stress stress. Stress ni milk killer tau. Baby awak ada tunjuk tanda2 tak cukup susu ke?

selalu pam susu mmg sikit, kalau kata awak fully bf, awak df je la dgn dia. inshaAllah susu tuh cukup je utk baby, kalau kata tiap kali timbang berat naik, baby tidur lena, najis & kencing pun okay , dikira cukup. jgn stress bab ni. kalau stress, susu boleh drop tau.

1y ago

tak la awak , cukup je susu tuh. lagipun newborn tak minum byk sgt pun. so jgn risau okay. kalau bole df, df je. selagi df, selagi tuh susu byk . & susu akan byk ikut baby & juga kalau ni kerap myusu ,

Dulu saya minum susu kambing kurma, makan lobak putih, makan kurma merah. Memang banyak sangat susu sampai penuh peti ais simpan stock susu hahaha. Yang penting mind set, niat pada Allah β€œsemoga susu badanku mengalir seperti air zamzam” try lah sis

Sis cuba makan sawi dgn lobak putih . Alhamdullillah saya mom kepada twins , cukup supply untuk 2 org anak hasil makan sawi dan lobak putih sahaja . Air suam minum jugak banyak

Awk beli lactation jelly tu saya cuba susu banyak alhamdulillah and mnum milo atau horlick , bleh bnykkan susu sis

cari air ni sis . dia banyakkan susu kite insyaAllah 😊😊😊

Post reply image
1y ago

sy selalu beli dkt kedai rm2