26 Balas

Sejak pregnant ni nak makan apa apa tanya hasben dulu. Pernah makan seketul ayam mekdi pedas sangat tu, megi samyang kongsi dengan hasben. Makan untuk hilangkan teringin tu je. Kalau makan tapi rasa pedas sangat, berenti la makan. Saya suka makan pedas sejak pregnant ni, bila makan pedas tak cirit, tak sakit perut, saya anggap anak okay la. Tapi selalu fikir, makan makanan sedap anak dapat rasa, jadi kalau makan pedas pedas sangat, anak dapat rasa jugak, kesian nya anak kena pedas seluruh badan 🤣🤣😜

Sy paling teringin nk mkn megi kari letak telur.. klu husband mkn sy pesan pi jauh2 nti sy teringin ksian sy.. hritu sy dpt jamah 1 sudu.. Mcm nk lagi tapi rsau bila fkirkn baby maknya mkn merepek. Klu awk nk mkn kurgkn rencah pedas da kot. Megi tu celur 2x bilas.

X makan mee segera pedas tu . Tapi suka makan cili. Sampai berair mata hidung. 😂😂😂🤭🤭🤭 then kalut makan ice cream sikit. Takut baby panas ke apa. 🤷‍♀️🤷‍♀️ ok je kot. Cuma berpada2.

Sma laa.. slalu sgt bedal ais krim.. haha. Tp bilaa dh kena kt gigi. Rsa xnk dh mkn sejuk".. hehe

Syg awal ngadung pon mengidam meggi pedas giler .. sya mkan tapi saya ltak skit je pernch pedas tu .. 😂 .. takde laa mengulupurr bibir sebb pdas ..

Saya bru makan smlm. Mee goreng pedas tu... Sampai hbs.. Rasa nak makan tu bkn2.. Tpi saya byk minum air la lps tu....

Sy bru je mkn ..masa buat tu jgn la abiskn rempahnya😅😅tak la pedas sgt😂😂mkan ckit utk lepas mngidam je

mkn sikit je bt mengidam..sy time awal preggy pn makan sikit² sebb perut kerap berangin.lagi² klau trsilp mkn.

Sy mkn samyang ramen tu. Ingat nak jamah skit je last2 abis semua 😂. Standby susu utk hilangkan rasa pedas.

Adik sya ok jer..da branak pn...sya tgok adik sya mcm 1mggu 3- 4 kli mkn mi pds giler tu...sya yg rsaukn bby...

Kan.. sbb org tua" ada ckp..klu kuat makan pedas.. muka anak ada bintik" merah kesan dr biji lada yg kta mkn.. tp xtau laa plak btul ke tak..

sy pernah makan.. maggi pedas giler... yg cup punye tu.. sedapp😋😋 tp buh perencah sikit..

Soalan berkaitan

Soalan popular

Artikel Berkaitan