Di bedong kah?

Siapa di sini yg bayik nya gak betah di bedong 🀣 doi umur nya baru 40 hari . Dri baru lahir paling gak betah kalo di bedong .

Di bedong kah?
103 Tanggapan
Tulis tanggapan

baca komentar ibu2 disini banyak yang anaknya gga dibedong atau dibedong sebentar aja, karna memang rata2 sudah paham manfaat bedong ya untuk menghangatkan bukan buat ngelurusin kaki....dulu waktu bayiku baru lahir, aku divonis sana sini katanya nanti anakku kakinya bakal ngengkang πŸ˜‚ tapi aku gga tega kaki anakku ditarik kuat2 sama mertua lalu diikat paksa dengan bedong..jd kalo di kamar aku buka lagiii, skrg anaknya uda 10 bulan..dan kakinya baik2 aja 🀣🀣🀣

Baca lagi
3y ago

iyh bun padahal fungsi bedong buat menghangatkan bukan buat meluruskan kaki🀣

samaan bunda, di bedong klo malam aja pas menjelang pagi ..karena dingin .. diselimutin jga gak betah .. malah nangis gak mau tidur .. anak bunda kan udh 40hr, mending gak usah di bedong lagi bunda, biar bayi ny banyak gerak .. dan gak usah pakai sarung tangan lagi... bagus buat sistem motorik nya, bedong klo cuaca dingin aja ..

Baca lagi

bayi sy seminggu aja d bedong.. klo dbedong sllu nngis.. atau kaki'y g bsa diem akhir'y bedong'y lepas.. tp sampe skrg umur sebulan lebih tetep sy bedong kaki'y aja hbs mandi biar g diomelin bumer πŸ˜‚ tp brtahan ga sampe 30menit..

klo waktu itu dikiranya gak betah dibedong tp yaa dipikir2 emg klo pas lg sadar mahh siapa yg mau di iket2 tp klo lg pas ngantuq mah da pasrah πŸ˜‚πŸ˜‚πŸ˜‚πŸ˜‚ kadang klo lg rewel di bedong ajah udh slesai perkara

anaku jga di bedong cuma 2mingguan kurang lebih di bedong pun cma bentaran dong abis mandi jam 10udah kusek2 di buka lah sampe mlm ga bebedongn kl lg ujn baru d bedong dan beberapa jam pasti d buka lagi πŸ˜‚

anak pertamaku dulu baru 2 hari lahir udh ga mau dibedong πŸ˜… padahal baru aja dipasang bedongnya, itungan menit tangannya pasti udh keluar salah 1 😁 akhirnya yg dibedong kakinya doank πŸ˜†

3y ago

iyh bun samaπŸ˜ƒ

Bedongny pas hbis mandi aj sm pas mau tdur selebihnya lgsung dibuka bedongny klo udh tdur, kesian jg klo dibedong lama,kan buat hangetin badan aj sm cegah kaget berlebih

TapFluencer

sama mom, anakku juga kalo dibedong ujung2nya lepas akhirnya ga pernah dibedong kecuali habis mandi, itupun cuma bertahan sekitar setengah jam dan cuma 3 minggu 🀣

VIP Member

sm kaya anakku smpe2 dibilang ibuku kalo bayi 40hr itu dibedong trs. tp aku manut baby ku , senyamannya dia aja. soalnya kl dibedong malah bangun2 trs

VIP Member

anaku cuma seminggu itupun dia dah gabetah tp aku pertahanin dibedong sampe seminggu bisabisa mamak sama nenek tetangga pada ngomel kalau ga dibedong 🀣